fbpx
Сьогодні
10:27 22 Сер 2020

Вчені створили маски, які знищують бактерії і віруси, що потрапили на них

Швейцарські вчені розробили спосіб створення масок, які можуть знищити віруси і бактерії, які потрапляють на них.

Як повідомляє «Популярна механика», в масках використовують «папір», який складається з нанодротів оксиду титану.

Цей матеріал хороший в уловлюванні патогенів та знищення їх під впливом ультрафіолету. Дослідники стверджують, що матеріал може використовуватися в кондиціонерах і системах вентиляції.

«Оскільки наш фільтр виключно добре поглинає вологу, він може вловлювати краплі, які переносять віруси і бактерії. Це створює сприятливе середовище для процесу окислення, який запускається звичайним світлом», – пояснює фізик Ласло Форро з Лабораторії фізики складних речовин в EPFL в Швейцарії.

Відзначається, що фотокаталітичні властивості діоксиду титану є ключовими: коли ультрафіолетове світло потрапляє на маску, її волокна перетворюють вологу, що міститься в нанопроволках, на окислювачі. Ці речовини знищують патогени при контакті, не залишаючи їм шансу.

Вчені провели експеримент, в рамках якого показали, як фільтр може знищувати бактерії Escherichia coli (кишкової палички) і розкладати ланцюги ДНК, по суті знищуючи небезпечні мікроорганізми в самій масці.

Відзначається, що стандартні паперові маски ефективні у запобіганні поширення респіраторних захворювань, але вони, як правило, просто затримують патогени і не піддаються санітарній обробці.

«В умовах лікарні ці маски поміщають в спеціальні контейнери і з ними поводяться відповідним чином. Однак їхнє використання в усьому світі – де їх викидають у відкриті сміттєві баки і навіть залишають на вулиці – може перетворити їх на нові джерела забруднення", – додав Форро.

Разом з тим, новий матеріал ще має пройти тестування з новим коронавірусом. Але вчені вважають, що такі маски можуть бути ефективні і в боротьбі з пандемією.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: