На Кіровоградщині запустили перший в області біогазовий комплекс
У Кіровоградській області біля села Капітанівка запустили в роботу перший в регіоні біогазовий завод на кукурудзяному силосі і жомі цукрових буряків.
Про це пишуть ЭлектроВести.
Комплекс з переробки органічних відходів в теплову і електричну енергію офіційно відкрили.
Як працюватиме?
Протягом доби завод використовуватиме близько 165 тонн силосу і 165 тонн жому. Відходи не купують, а отримують від власних підприємств холдингу.
Завод розділений на дві частини – термофільний і мезофільні режими переробки – насосні №1 і №2, де розміщені по два ферментатори і одному згущувачі.
Така система сприяє постійному видобутку біогазу. На заводі є також 4 модулі потужністю 1500 кВ кожен. Загалом потужність заводу становить 6 МВт.
«Завдяки обладнанню ми можемо переробляти будь-який вид органічної сировини: нині запустили на кукурудзяному силосі і на жомі цукрових буряків, але також можемо переробляти курячий послід. До того ж у системі перемішування субстрату не використовуємо мішалки, кожна з яких споживає 45 кВт/год й економимо електроенергію», – йдеться у повідомленні.
Роботу біогазового комплексу буде забезпечувати 50 фахівців.
Екологія
Біогaзовій комплекс дозволить агрохолдингу ефективно використовувати відходи цукрового виробництва тa істотно поліпшити екологічну сітуaцію поблизу зaвод тa села Кaпітaнівкa.
Згідно з підрахунками, зaпуск зaводу дозволить сукупно скоротити викиди CO2 нa 24 тисячі тонн на рік. До того ж, залишки від виробництва біогaза будуть використовувати як біодобриво.
Розподіл тепла
Комплекс забезпечуватиме теплом і електроенергією понад 35 тис. домогосподарств.
Відомо, що 8% від отриманої електроенергії завод буде використовувати на власні потреби, решту продаватиме за «зеленим» тарифом. Отримане тепло повторно використовуватиме для видобутку біогазу.
Інвестиції
Біогазовий комплекс побудований в партнерстві з Європейським банком реконструкції та розвитку.