Після вибуху в Бейруті Шмигаль розповів, як зберігають селітру в Україні
Аміачну селітру в Україні зберігають у спеціальних місткостях, а не насипом, як було в порту Бейрута.
Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав журналістам у рамках робочої поїздки до Харківської області.
"Перші результати (перевірок зберігання аміачної селітри – ред.) показують, що стандарти зберігання селітри в Україні – це зберігання в бегах – спеціальних ємностях, тобто, вона зберігається не насипом, як було в Бейруті", – зазначив Шмигаль.
Він додав, що в Україні за першими результатами перевірки також не порушують терміни зберігання селітри.
Прем'єр звернув увагу, що "факти, які були наведені по окремих портах в пресі" щодо зберігання селітри також перевірили, але інформація не підтвердилася.
"Факти були перевірені, не підтвердилось, що десь зберігається протягом трьох чи чотирьох років 3,2 тис. тонн селітри. Ця селітра не зберігається в тих портах, які були названі, вона була протягом пів року перевантажена і забрана звідти на виробництво", – додав Шмигаль.
Він зауважив, що в місцях зберігання аміачної селітри перевірки тривають, результати будуть 15 вересня.
6 серпня Володимир Зеленський звернувся до Дениса Шмигаля щодо необхідності проведення перевірки поводження в Україні з небезпечними матеріалами та вжиття заходів для запобігання надзвичайним ситуаціям. Відповідний лист президент скерував з огляду на надзвичайну ситуацію, що виникла 4 серпня в Лівані.
Шмигаль доручив ДСНС, Нацполіції, Міністерству інфраструктури, Держслужбі з питань праці, головам ОДА та КМДА провести перевірки того, як зберігається та використовується аміачна селітра на різних підприємствах в Україні.
4 серпня у Бейруті в районі порту сталися два потужні вибухи. Декілька кварталів міста повністю зруйновані.
Вибух завдав пошкодження будівлям на половині міської території, сотні тисяч городян залишилися без даху над головою. Вважається, що вибухнула велика кількість аміачної селітри, що зберігалася кілька років на складі.