fbpx
Сьогодні 21/09/2020 16:43
21:28 11 Сер 2020

Голова Держгеонадр розповів, чому Україні потрібно наростити видобуток урану і як його видобуватимуть

На порядку денному енергетичної безпеки нашої держави — позбутися залежності від Росії в забезпеченні українських атомних електростанцій необхідною ресурсною базою.

"Фактично йдеться про те, що ми дозволяємо північному сусідові й надалі контролювати базовий сектор життєдіяльності нашої держави, до якого належить вітчизняна енергетика. АЕС забезпечують 50% внутрішнього виробництва електроенергії. Тому збільшення видобутку урану можна зарахувати до пріоритетів розвитку енергетичної галузі й загалом економіки країни. Тільки залучивши у промислове освоєння нові уранові родовища, можна досягти імпортозаміщення енергетично важливої сировини. Це один із пріоритетів державної політики, визначений в Енергетичній стратегії-2035", — розповів голова Держгеослужби Роман Опімах у коментарі "Урядовому кур'єрі".

Зазначається, що Держгеослужба видала спеціальні дозволи на розроблення дев'яти ділянок надр із покладами уранової руди. Чотири з них розробляє державне підприємство "СхідГЗК" (м. Жовті Води).

Багатомільйонні інвестиції в нарощення видобутку урану на додаткових об'єктах готові зробити і приватні українські компанії. Відповідно до спецдозволів розпочато геологічне вивчення Сурської площі уранових руд у Дніпропетровській області з перспективою їх видобутку.

"Постійно наголошую, що із правом на промислову експлуатацію надр підприємство незалежно від форми власності отримує значні обов'язки. Серед них забезпечити раціональне й ефективне надрокористування на основі сучасних природоощадних технологій і належного технічного оснащення", — зазначає Опімах.

Головне питання будь-яких геологічних і гірничих робіт полягає в дотриманні балансу між промисловими потребами й екологічною безпекою під час розроблення корисних копалин. Уранових родовищ це стосується передовсім, а тому держава особливо їх контролює. У Держгеослужбі наголошують, що на аукціони для придбання спецдозволу допускають лише ті підприємства, які мають методики і технології геологічного вивчення та використання надр з дотриманням усіх гірничотехнічних, інженерно-геологічних, екологічних нормативів і стандартів.

Для дослідно-промислового розроблення уранових покладів на Сурському родовищі обрано сучасний метод свердловинного підземного вилуговування. МАГАТЕ визнало його найбільш екологічним, оскільки, на відміну від шахтного способу, видобуту руду не піднімають на поверхню. Тож зовсім немає рудного пилу із забрудненням повітря і ґрунтів.

Триває процедура оцінки впливу на довкілля запропонованих інвестором технологій гірничих робіт. Спосіб видобутку, ймовірні екологічні й соціальні наслідки видобувної діяльності на Сурській ділянці вивчають органи місцевого самоврядування і громадськість. Промислові роботи розпочнуть лише після позитивної оцінки впливу на довкілля та відкритих громадських слухань.

"Варто пам'ятати, що розвиток виробничих об'єктів — це завжди потужний економічний поштовх. Створюються робочі місця, податки надходять у державний та місцеві бюджети", — наголошує голова Держгеослужби України.

Зазначимо, Україна входить у десятку країн з найбільшими запасами урану. Але зовнішнє постачання уранового концентрату становлять 70% сировинних потреб атомних електростанцій — стратегічно важливих енергетичних об'єктів. Левову частку імпорту зосередила у своїх руках Росія.

З початку цього року завдяки прозорому аукціонному продажу ділянок надр Держгеослужба залучила до державного бюджету понад 135 мільйонів гривень із 17-разовим зростанням початкової ціни виставлених на аукціон лотів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

22 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

Те, що атомна енергетика саме з повним замкнутим циклом від видобутку урану, його збагачення, переробки на ядерне пальне для АЕС внутрішніми виробниками, це треба щоб розуміла ще і вся нинішні влада, а особливо і та буслата лобістка ахмета з його вугільним бізнесом вугільних ТЕЦ, заради чого зараз і знищуються потужності АЕС, а через це і простоюють шахтарі уранових копалень, як того ж державного підприємства "СхідГЗК".

2
Гість

Перепон справді багато. Та потрібно робити.

3
Гість

Так, і мати від цього вигоду самим, а не годувати країну агресора, та містечкових вугільних олігархів за рахунок наших же тарифів на електроенергію, які від власного атомного виробництва були би незалежними, і набагата нижчими для населення.

4
Гість

Удачі хлопці. Одна з корисних ідей в Україні що дуже рідкісно.

5
Гість

Нам розповідають, як ми повинні нарощувати добичу урану, розвивати виробничі об"єкти з добичі та освоювати нові родовища копалин. А для чого, коли в Україні знімаються з експлуатації один за одним ядерні енергетичні об"єкти? Ядерна енергетика втрачає свою значимість. Коли не просувається запровадження вітчизняної переробки сировини у товарну продукцію. А ще, коли в країні не передбачається реалізація запрвадження замкненого ядерного циклу. Нам що, потрібна лише сировина для "паханів" від енергетики, а ми здатні лишатися лише дітлахами на світовому енергетичному ринку?

6
Гість

Тому і треба налагоджувати власну переробку уранової руди у себе, а не відправляти її в країну агресора, збагачуючи тих, хто на цьому ще і веде проти нас кремлівську війну, аби захопити ще і самі родовища.

7
Одесситка

Так, то оно так...но, в статье есть оговорочка, что должны пройти обязательно общественные обсуждения... и этот момент в этом вопросе крайне важен...не стану напоминать здесь элементарные знания из нормального школьного курса по химии и физике - все прекрасно знают , что такое уран и опасность контактов людей с ним...скажу только один момент из советского прошлого - это то, что на его добычу отправляли заключенных с большими сроками... они оттуда, если кто и выходил то жили не долго...

8
Гість

Если каждого огородника спрашивать, можно ли там что-то строить для стратегической безопасности страны, или нет, а то у кого-то там видишь ли свой огород, то так ничего и не будет, и если бы так и было. то до сих пор в лаптях бы ходили, а не интернетом пользовались из того же школьного курса.

9
Гість

От вашего угля больше вреда для экологии и здоровью людей от тех грязных выхлопов из труб ТЕЦ, чем от закрытого замкнутого цикла переработки уранового компонента, а тем более, самих АЕС, мифы о которых раздувала сама московия ещё с их аварией на ЧАЕС, чтобы принудить Европу и дальше закупать их газ. А сейчас этим занимаются только лоббисты ахметовского бизнеса на том угле, лишь бы не дать нам получить енергетическую независимость, притом самой дешевой для населения атомной енергетики, в нашей стране, в угоду ахметовскому бизнесу через его мародёрские тарифы на его тепловую угольную енергетику.

10
Гість

Всё верно, у нас есть такой город в центре страны, как Кропивницкий, пожалуй единственный в мире, где штреки от выработки урана проходят под всем городом от шахт "Северная" и "Южная", а люди задыхаются от труб угольной ТЕЦ, которая вырабатывает електроенергию и тепло для местных жителей, которые на этом уране не имеют той выгоды, если бы там был полный замкнутый цикл от добычи и его переработки для атомной енергетики, а вся прибыль от этого уходит, как с дымом этих ТЕЦ в чужие карманы чужой страны, куда вынуждены отправлять этот уран для переработки в росийские твелы для АЕС, обогащая теперь ещё и страну окупанта. Потому весь этот визг по поводу якобы экологии - только на руку тем же кремлёвским монополистам в производстве этих твелов для АЕС из нашего же урана.

11
Гість

Безперечно, бо шахтарі з цього міста втрачають і роботу від таких балакунів, що навіть не розуміють зі своєю короткозорістю, що не від копалин урану йде забруднення середовища, а від газу родон, що проникає через гранітні пласти, не кажучи вже про саме отруєння середовища тими трубами від вугільних електростанцій, що біля них не тільки білизна чорніє, а і дихати немає чим з усіма медичними наслідками, від чого вся Європа вже давно відмовляється, тільки не наш олігархат, який біля цих своїх же труб свої палаци не будує, але підбурює населення, аби не заважали йому на вугіллі робити свій бізнес.

12
Гість

Так, треба мати від власного видобутку урану вигоду самим, а не годувати країну агресора, та містечкових вугільних олігархів за рахунок наших же тарифів на електроенергію, які від власного атомного виробництва були би незалежними, і набагата нижчими для населення.

13
Одесситка

...а так же в округе от места добычи все будет заражено, что бы там не говорили... элементарно - куда будут сбрасывать отработанную воду ??? !!!...

14
Одесситка

...Желтые Воды превратятся в Черные воды из-за радиации - всему региону будет полный трындец...

15
Гість

К чему такой визг? Огоррод там отберут?)) Ну так если ничего не делать, то и Желтые Воды не черными станут, а вообще болотом. До сих пор же не стали за столько лет там Восточного обогатительного комбината. А вот с такими копеечными ботами, как тут типа "одесситка", то и страну потерять можем в угоду кремлёвским "благодетелям".

16
Одесситка

...люди думайте ... и думайте очень хорошо...вся Европа и весь мир отказываются от атомной знергетики - переходят на солнечную, ветровую и приливную...только Украину снова пытаются втянут в очередную грязь... и грязь радиоактивную... А ОНО НАМ НАДО ???

17
Гість

Російські фейки, що світ нібито відмовляється від АЕС розповсюджує той же кремлівський монополіст, аби купували його газ. Та чи потрібна нам і така "зелена енергетика", як у нас, через тарифи на яку зараз будуть підіймати тарифи і для всього населення, аби компенсувати їх тому олігархату. То мабуть, отримавши платіжки, багато замислиться, що власна атомна вигідніше, ніж така олігархата "зелена", чи вугільна.

18
Гість

А оно нам надо такая "зеленая енергетика", которую монополизировал уже и тот же Ахметов по его бешенным за неё тарифам, что в десятки раз оказались выше, чем в той же Европе, вот и вопят теперь эти монополисты, подстрекая лохов против атомной энергетики, конкурентной их монополии.

19
Проти видобутку урану

На жаль,наші люди знають як нам багато обіцяють,і скільки виконують із обіцяного((.
Якщо подивитись на досвід закордонного видобутку урану методом свердловинного підземного вилуговування- про використання ґрунтів для вирощування сільгосппродукції, випасання худоби, проживати поблизу НЕМОЖЛИВО навіть думати!!!
А при розробці Сурського родовища людям обіцяють не наближатись до їх обійстя ближче ніж 300 м !!!
Нехай керівники приватних фірм,що збираються розробляти ці родовища переселяться в ці села,побудують там собі маєтки і живуть разом із своїми родинами там ПОСТІЙНО.
ТОДІ ТІЛЬКИ Є НАДІЯ,ЩО БУДЕ ДОТРИМАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ НОРМ!!!
А так відношення до людей і до землі, тільки щоб набити кармани,а після них хоч потоп!!!

20
Гість

Хуторянська позиція отаких ботів, під виглядом одеситів, далеких від них, як вугілля від урану, хто не хоче справжньої незалежності країни від зовнішніх факторів, типу тієї ж московії.

21
Гість

Вже йде видобуток уранової руди і збагачення цього концентрату не тільки в усьому світі, а і у нас, до того ж ще і з радянських часів, навіть в самому центрі країни на кристалічному щиті, то про що тут вже говорити, тільки треба запроваджувати новіші технології очистки і захисту навколишнього середовища, а не ставати в позу "не пущать", особливо якимось місцевим осередкам, які не володіють всім обсягом стратегічних планів для розвитку країни, та не повторювати ще радянські плітки про якихось міфічних зеків, яких ніколи не було саме в наших копальнях. Це знають точно ті, хто народився і досі живе в цих районах. А от від вугільної енергетики і видобутку вугілля вже відмовляється весь світ, як від самого забруднюючого виду енергетики ще і через парниковий ефект окрім бруду від пилу та продуктів згоряння, сажі, копоті, та СО2.

22
Гість

держи копеечку, бот

Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: