Про це повідомили у правозахисній організації Весна.
Найбільше протестувальників було затримано в Мінську – 110 осіб. З них понад 40 осіб затримали на виборчих дільницях або поблизу них (більшість з них – спостерігачі), понад 70 – під час протестних акцій.
Більше 15 спостерігачів, а також учасники протесту і журналісти були затримані в Гомелі, Барановичах, Гродно, Вітебську, Могильові, Молодечно, Щучині, Бобруйську, Мяделі, Полоцьку та інших містах.
Правозахисники наголошують, що реальне число затриманих може бути вище.
Під час розгону незадоволених результатами президентських виборів в Мінську серйозно постраждав журналіст «Медузи» Максим Солопов. Також були затримані кореспондентів Daily Storm Антон Старков і Дмитро Ласенко, повідомляє видання.
Співробітники правоохоронних органів Білорусі затримали кореспондентів Daily Storm Антона Старкова і Дмитра Ласенко. Силовики застосували насильство по відношенню до журналістів. При затриманні вони не чинили опору, але тим не менше отримали удари кийками. Разом зі співробітниками Daily Storm в автозаку виявився творець проекту WarGonzo Семен Пегов.
Журналісти подзвонили в редакцію з автозаку і розповіли, що не отримали серйозних травм, але силовики сильно побили їх колегу, який також висвітлював протести.
– Дуже побили Максима Солопова з «Медузи», – сказав Старков.
За останньою інформацією, журналістів везли в Московське РУВС Мінська. Незабаром після цього кореспонденти перестали відповідати на повідомлення.
Daily Storm повідомив про те, що звернулися в російське консульство в Білорусі і посольство РФ, звернувшись в МЗС.
Кореспондент Daily Storm повідомляв з місця подій, що в результаті дій міліції при розгоні протестної акції в Мінську багато хто отримав поранення. Постраждалі ховалися в під'їздах, які відкривали для них місцеві жителі. Міліція застосовувала проти протестуючих водомети, сльозогінний газ, світлошумові гранати, а також стріляла по ним гумовими кулями.
Вдень 9 серпня білоруські правоохоронці затримали знімальну групу телеканалу «Дощ» через відсутність акредитації. Журналісти були депортовані до Росії.
Журналісти TUT.BY стали свідками того, як під час розгону постраждав один з журналістів, на жаль, прізвище його нам невідоме. У нього на шиї висів бейдж з тимчасової акредитацією МЗС. Хлопець спочатку сидів на роздільному газоні проїжджої частини і тримався за голову. Потім ліг на цей газон. Два співробітника ОМОН взяли його під руки і повели за автозаки.
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше
До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше
До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше
Україні знадобиться до п’яти років на знешкодження чотирьох сотень мін у Чорному морі. Також задля… Читати більше
Норвегія долучиться до "данського формату" підтримки - прямого фінансування виробництва українського озброєння і техніки. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.