В Офісі президента відреагували на розслідування щодо злочинних схем в Окружному адмінсуді Києва, - ЗМІ
В Офісі президента України прокоментували викриття голови Окружного адміністративного суду Києва та його суддів при спробі «захопити державну владу».
На Банковій відповіли, що голова ОАСК та судді не перебувають у статусі обвинувачених, а президент та ОП не втручаються у хід досудового розслідування.
НВ опублікувало повну офіційну відповідь пресслужби Офісу президента на запит видання.
Чому досі не має реакції президента чи Офісу президента на резонансне розслідування НАБУ, що викриває злочинні схеми в ОАСК?
Відповідно до частини 1 статті 102 Конституції України президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.
Частинами 1 та 2 статті 62 Конституції України передбачено, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
На дату отримання вашого запиту Офісу президента України не відомо про наявність обвинувального вироку, яким були б встановлені факти вчинення посадовими особами Окружного адміністративного суду міста Києва злочинів.
Ані президент України, ані Офіс президента України не втручається в хід досудового розслідування, яке проводяться компетентними правоохоронними органами.
Чи буде Офіс президента радити президенту ініціювати ліквідацію ОАСК?
Частиною 4 статті 19 закону України Про судоустрій і статус суддів передбачені вичерпні підстави для ліквідації судів: зміна визначеної цим законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету, зміна адміністративно-територіального устрою.
Жодних інших підстав для ліквідації судів ні положення Конституції України, ні положення закону України Про судоустрій і статус суддів не містять.
Президент України, відповідно до положень частини 2 статті 19 Конституції України діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Офісом президента України спільно з представниками судової гілки влади та Верховної ради України опрацьовуються питання удосконалення роботи судової системи, а рішення про ліквідацію ОАСК буде прийматися виключно в разі наявності підстав, які визначені в положеннях частини 4 статті 19 закону України Про судоустрій і статус суддів.
Нагадаємо, що 17 липня співробітники НАБУ прийшли з обшуком до Окружного адміністративного суду Києва.
За підсумками обшуків детективи НАБУ оголосили про підозру голові ОАСК Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгену Аблову, п'яти іншим суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.
За версією слідства, Павло Вовк та підконтрольні йому судді ухвалювали замовні рішення в своїх інтересах і в інтересах політичних еліт і бізнес-кіл.
НАБУ також опублікувало записи розмов Вовка з Холоднюком і лояльним до нього кандидатом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Вони обговорюють конкурс з обрання нового очільника Державної судової адміністрації, який проводить Комісія з питань вищого корпусу державної влади.
У НАБУ заявили, що голова ОАСК очолив «злочинну організацію», до складу якої входило щонайменше 12 осіб, метою якої було «захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їхній роботі».
Сам Павло Вовк сказав, що перебуває у відпустці і підозру йому не вручали. Те ж саме стверджує і голова Судової адміністрації Зеновій Холоднюк