fbpx
Сьогодні
20:04 01 Сер 2020

Опубліковані докази того, що Аксьонов допомагав Гіркіну під час вторгнення на Донбас

Міжнародна Спільна слідча група оприлюднила перехоплені переговори у справі збитого "Боїнга" рейсу MH17. У них фігурує підконтрольний Росії голова окупованого Криму – Сергій Аксьонов.

Про це Еспресо.TV повідомляє з посиланням на Крим.Реалії.

У липні 2014 року українські військові звільняють Слов'янськ, Краматорськ, Бахмут. На допомогу бойовикам "ДНР" вирушає підкріплення із окупованого Криму. Ось уривок переговорів, перехоплених міжнародною Спільною слідчою групою:

"(…) Володимире Івановичу, так? – Так-так, слухаю вас. Це Володимир Іванович. – Е … Мені дав телефон Аксьонов. Сказав, що з Бортниковим узгоджено. – Я слухаю вас, так-так. Як вас звати? – (…) Як мені вам передати список бажаного? Ми завтра вилітаємо до Ростова. У мене люди є … Я сам із Сімферополя".

Володимир Іванович, за даними розслідувачів групи "Белінгкет", це генерал-полковник Андрій Бурлака – заступник голови Прикордонної служби ФСБ Росії. Дзвонить йому якийсь Сергій із Криму, який зі своїм загоном збирається на Донбас. Сконтактував їх саме Сергій Аксьонов і попередньо узгодив похід кримського загону із директором ФСБ Росії Олександром Бортниковим.

У середині квітня 2014 року загін Ігоря Гіркіна виходить із Криму і йде на Донбас. Зі слів самого Гіркіна, в його групі є Арсен Павлов на прізвисько "Моторола" – так він і опинився на сході України. Бойовики захоплюють Слов'янськ, бої з українськими військовими за місто тривають понад два місяці. Гіркін просить про допомогу. І саме у Сергія Аксьонова, але через його помічника. Ось фрагмент розмови.

"Ігорю, вітаю, це Михайло. Ти мене пам'ятаєш – помічник "Першого". – Так, слухаю. – Мене ось Сергій привіз, сказав, що ви хочете вийти на зв'язок, якусь інформацію дати. – (…) Якщо не буде розв'язане (питання) з російською допомогою, з повітряним прикриттям, і хоча б щоб з підтримкою артилерії, то не втримати нам Схід. …Нам потрібна протитанкова артилерія, потрібні танки, потрібні нормальні ППО. ПЗРК ми вже не можемо обійтися".

"Перший" – це, очевидно, Сергій Аксьонов. Його помічник Михайло, який розмовляв із Гіркіним, можливо, уродженець Джанкоя Михайло Шеремет. У 2014 році він – перший заступник Аксьонова, нині його називають у Росії і в Криму "депутатом Держдуми Росії" (він незаконно "представляє" окуповану територію України в нижній палаті парламенту Росії).

Контакт Гіркіна з Аксьоновим улітку 2014 року – іще один доказ, що Росія постачала свою зброю і військових на Донбас, заявили у міжнародній Спільній слідчій групі. Цю ж розмову вніс до справи MH17 керівник Департаменту кримінальних розслідувань Національної поліції Нідерландів Вілберт Пауліссен. "Ми знаємо з нашого розслідування, що підозрюваний Гіркін контактував із Сергієм Аксьоновим, російським лідером Криму, призначеним російським урядом. Український півострів був анексований Російською Федерацією навесні 2014 року. Гіркін розмовляв з одним із співробітників Аксьонова 8 червня 2014 року. У цій розмові Гіркін просить військової підтримки з боку Росії, зокрема, хорошу зенітну систему з підготовленим персоналом", – каже він.

8 червня 2014-го Аксьонов і Гіркін телефоном спілкуються особисто. Гіркін просить військової підмоги, каже, що без неї бойовики "ДНР" втратять ринки збуту, тобто території, захоплені на Донбасі.

"Першому" даю. – Здоров, Гір. – Вітаю. Бажаю здоров'я. – (….) Але ти розумієш ситуацію? – Розумію, Ігорю, ситуацію, послухай. Я її у вівторок так і описав. Що якщо ми не почнемо певні речі, я був там, де треба бути. …Я описав картину, що якщо ми не зробимо конкретні ситуації, такі-то і такі-то, то ми втратимо там ось ці всі ринки збуту. – Ну ми втратимо все. Вони просто роздовбають усе. – Я ж тобі кажу, втратимо ринки збуту".

Окрім того, на початку бойовики на Донбасі малидоповідати безпосередньо Аксьонову. Про це йшлося у переговорах, перехоплених і поширених СБУ, у розмові Гіркіна з російським бізнесменом Костянтином Малофєєвим. За даними російських ЗМІ, він фінансував анексію Криму і, частково, угруповання "ДНР".

"Доброго здоров'я, Костянтине Валерійовичу. …Наша група розстріляла три машини VIP-класу, в яких вони пересувалися. Знищили і охорону, і всіх, хто всередині перебував, майже всіх. – Аксьонову доповіли? – Ще ні, ще не доповідали, мені ще не вдалося з ним зв'язок встановити. Так що, якщо буде з ним можливість зв'язок встановити … – Добре, добре, телефонуйте тоді йому. Я з ним зустрічаюся завтра тут, він прилітає завтра ввечері, ми з ним поговоримо, але постарайтеся самі йому додзвонитися і доповісти".

Про роль Аксьонова у 2014 році на Донбасі Гіркін розповідав на початку липня в інтерв'ю російському журналістові Андрієві Караулову:

"У Криму підтримував Малофєєв, Костянтин Валерійович Малофєєв підтримував. У Донецьку він був проти. …Він був проти, бо вважав, що на Криму варто зупинитися. На той момент Аксьонов підтримував практично повністю. Гроші у нього вже у самого були. – І грошей не дав на спорядження і похід ваш на Донбас? – Мені було вже не потрібно. На той момент Аксьонов підтримував практично повністю. Гроші у нього вже у самого були".

Це гроші точно не Аксьонова, впевнений політичний аналітик і учасник Тристоронньої контактної групи в Мінську Сергій Гармаш:

"Я думаю, що у нього не було власного ресурсу. Це сто відсотків. Ми знаємо, що він заборгував українським банкам. І це було мотивом його участі в "русской весне", щоб звільнити себе від цього кредитного боргу".

Як наголошують "Крим.Реалії", в Офісі генерального прокурора України про участь Аксьонова в окупації Донбасу говорити відмовляються. Разом з тим, Ім'я голови Криму, підконтрольного Росії, фігурує у розслідуванні справи збитого "Боїнга" рейсу MH17. Розголошувати будь-які відомості розслідування, яке ще триває, заборонено.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: