fbpx
Сьогодні 04/12/2020 04:37
18:14 31 Лип 2020

Україна має видобувати свій уран для АЕС замість імпорту, який іде з Росії, - голова Держгеонадр

Україна на 70% імпортує уран для потреб вітчизняних атомних електростанцій, переважно з Росії. Стратегічний пріоритет до 2035 року – повністю замістити імпорт і видобувати уран самим.

Про це заявив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах на своїй сторінці Facebook.

"50% електроенергетики вироблено на атомних електростанціях. Це один з найекологічніших і найдешевших продуктів.

Потреба вітчизняних атомних електростанцій у паливі задовольняється за рахунок переребленої власної сировини на 30%, решта це імпорт, переважно з Росії.

Україна входить до першої 10-ки країн світу по запасах урану і здатна повністю задовольнити свої потреби в цій сировині.

Це один з пріоритетів, визначений в Енергетичній стратегії України до 2035 року.

Наразі є 9 ділянок надр з покладами урану, на які видані спеціальні дозволи. 4 розробляється Східним ГЗК.

Без розробки додаткових об'єктів ціль імпортозаміщення не буде досягнута", розповів Роман Опімах.

Голова Держгеонадр заспокоїв, що компанія, яка вестиме розробку, має переконати громаду у безпеці ведення технологічних робіт, а також у вигодах для людей. Йдеться про планову діяльність компанії АЕСУ.

"Щодо ситуації, яка склалася навколо ділянки "Сурівська" в Дніпропетровській області. Нині проводиться геологічне вивчення згідно спеціального дозволу, виданого в 2016 році.

Програма передбачає обов'язкове проведення ОВД перед початком планової діяльності, у тому числі позитивних громадських слухань. Якщо надрокористувач не переконає місцеву громаду в безпеці ведення технологічних робіт, а також у вигодах для людей, видобуток не може розпочатись", зауважив він.

Також Роман Опімах розповів про ситуацію у видобутку природного газу в Україні.

"Україна багата на поклади нафти та газу і посідає провідне місце в Європі за їх підтвердженими запасами. Збільшення вітчизняного газовидобутку посприяє зниженню енергетичної залежності України від імпорту.

На початку року Держгеонадра підготували та запропонувала ринку 24 перспективні нафтогазові ділянки, 9 з них навесні було ініційовано для винесення на відкриті аукціони.

У зв'язку з подальшим безпрецедентним падінням цін на нафту і газ та економічним сповільненням, інвестори не поспішають вкладати кошти у цей капіталоємний та ризикований бізнес.

Так, останні аукціони з вуглеводневими об'єктами не відбулися. Ділянки повторно виставлені на електронні торги з дисконтом 50% і заплановані на 6 серпня 2020 року", розповів він.

Нагадаємо, міжнародні експерти оцінили запаси урану в Україні: АЕСУ досліджує свої родовища за кодом JORC.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: