У Сенаті США внесли законопроєкт про щорічну допомогу Україні на $300 млн
Група американських сенаторів внесла законопроєкт, який передбачає щорічне виділення Україні 300 мільйонів доларів на військову допомогу та стратегічну підтримку.
Про це повідомляється на сайті Комітету Сенату США з міжнародних відносин.
"Цей законопроєкт демонструє Україні та Росії, що Сполучені Штати будуть підтримувати свого друга протягом усього демократичного переходу та на захист їхнього (України – ред.) суверенітету та територіальної цілісності. Цей законопроєкт зміцнить оборону України за рахунок військової підготовки та обладнання та посилення американської та європейської дипломатичної підтримки", – йдеться у заяві сенаторів-демократів.
Законопроєкт вимагає виділення до 300 мільйонів доларів на військову допомогу Україні, зокрема на летальну зброю.
Також сенатори пропонують виділяти 4 мільйони доларів на рік на підготовку українських офіцерів.
Іншим положенням законопроєкту є вимога до Білого дому щодо призначення посланця по Україні в якості представника США на мирних переговорах у нормандському форматі і сприяння діалогу між чорноморськими країнами.
Також законопроєкт закликає Держдепартамент створити робочу групу по Україні з відповідними європейськими союзниками.
Проєкт закону вимагає звіту Міноборони США і Держдепартаменту щодо потреб ЗСУ і плану надання допомоги у сфері безпеки.
Про це заявив державний секретар США Майкл Помпео.
Він зазначив, що чинна адміністрація зазнає несправедливої критики щодо недостатнього тиску на Росію.
"Ми випустили Кримську декларацію, забезпечили Україну летальною зброєю, запровадили санкції проти понад 360 російських суб'єктів", – підкреслив Помпео.
Він також наголосив, що Росія грає дестабілізуючу роль не тільки в Україні, а й у Сирії, де підтримує режим Асада. Крім того, РФ будує проєкти газопроводів у Європі, аби посилити її енергетичну залежність.