fbpx
Сьогодні
09:24 28 Лип 2020

В Офісі президента привітали з Днем Хрещення Русі-України

Ця дата відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 25 липня 2008 року щорічно в цей день. Разом з тим, цього ж дня Православна церква вшановує пам'ять рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Русі.

Сьогодні Князь Володимир Святославович почав правити в Києві приблизно у 980 році.

У роки князювання Володимира Святославовича в основних рисах завершилося об'єднання Давньоруської держави. Серед усіх реформ Руської держави, здійснених Володимиром, звісно, найважливішою була релігійна. Спочатку князь намагався реформувати язичництво, проте з того нічого не вийшло, адже стара релігія, ознаками якої були багатобожжя, багатоженство й криваві жертви, цілковито себе вичерпала.

Тому Володимир прийняв християнство з Візантії та запровадив його як державну релігію на Русі – крок абсолютно раціональний, адже Візантія на той час була наймогутнішою і найбагатшою державою континенту, центром цивілізації. За літописом, Володимир охрестив своїх підданих у 988 році, в Києві, на річці Почайна, притоці Дніпра.

Після зміни державної релігії Володимир запровадив церковно-адміністративну реформу, яка функціонувала у Візантійській імперії. Між 996 і 998 роками була утворена Київська митрополія Константинопольського патріархату.

В Офісі президента України привітали з хрещенням Русі-України:

"1032 роки тому рівноапостольний князь Володимир Великий заклав фундамент єдності нашої держави, її подальшого розвитку та процвітання. Саме утвердження християнських цінностей – ідеалів добра, справедливості та миру – стало важливим дороговказом на шляху українського народу до здобуття незалежності. І саме ці цінності гартують наш народ у боротьбі за територіальну цілісність та суверенітет України.

Прийняття християнства наблизило українців до великої родини європейських народів, заклавши глибокі традиції політичної та правової культури. 

Завдяки тому імпульсу єдності, який понад тисячу років тому дав нам князь Володимир Великий, ми побудуємо сучасну, квітучу, європейську Україну! 

Боже великий, єдиний, нам Україну храни!

З Днем Хрещення Київської Русі – України!"

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

хочу дати пораду-ОБОВЯЗКОВО ЦЕ СВЯТО МАЄ МАТИ ВИХІДНИЙ ДЕНЬ І ДОСТОЙНЕ СВЯТКУВАННЯ -бо воно ще підкреслює те що москва ніколи непроходила обряд ХРЕЩЕННЯ і це свято підкреслює те що ми українці є прадавнім народом СЛОВЯН і саме -на жаль-наші гени були у тих небагатьох українців які перейшли в північні райони КИЄВСЬКОЇ РУСИ і їх осемелили фіно-угри а потім татаро-монголи утворивши московське князівство і саме це СВЯТО ПОКАЗУЄ відсутність своєї історії у московитів які просто все покрали у нас

2
Гість

мені особливо-подобається-як почали опікуватися руским православієм ті хто ще недавно кричав про одного бога -лєніна-і руйнував каплиці і церкви а старушки -камсамолки з таким же рвенієм кричать за гундяєва-кирила і його секту яка доречі є лідером в росіїпо продажі!!!! АЛКОГОЛЮ і сигарет -сам же гундяєв займався конторобандою сигарет-КОЛИ дивишся на це нещастя піховшика чи медведчука розумієш ЩО НЕМАЄ ПЕРСПЕКТИВ у руского міра який послуговується найманцями і -царьовими -рабіновичами -кивами які мають якусь паталогію і гроші для них це ВСЕ і доречі в самій росії такіж і коли прийде розплата побачите як будуть каятися кисельови соловйови суркови і пр -БО ЇМ ГОЛОВНЕ щі хлєбать а все інше пофік

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: