fbpx
Сьогодні
21:06 20 Лип 2020

Країни ЄС запроваджують єдину систему розпізнавання облич на кордоні

Починаючи з 2022 року, в Європі почнуть використовувати нову центральну систему прикордонного контролю. Наразі країни закуповують необхідні пристрої розпізнавання облич подорожуючих

Наприклад, Естонія закупить їх близько сотні, на що з держбюджету вже виділено 2 млн євро, повідомляє Postimees.

Йдеться про спільну для всієї Шенгенської зони базу даних, де зберігатимуться відомості про громадян третіх країн, що приїжджають і виїжджають. Ця інформація буде доступна співробітникам прикордонного контролю всіх країн-членів. Наразі кожна країна зберігає дані про пересічних кордону громадянами третіх країн в свою базу і в рейсовому документі ставиться печатка, по якій прикордонники інших країн можуть перевірити в'їзд в Шенгенську зону і виїзд з неї. Надалі всі ці даними будуть в загальній системі.

За словами представниці прикордонної охорони Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонії Еве Кальмус,основна мета нової системи ENTRY-EXIT – доступність для всіх країн-членів ЄС інформації про перетин кордону, незалежно від місця її перетину.

"Це означає, що якщо людина в'їхала в Шенгенську зону через кордон Естонії, а виїжджає з неї через Іспанію, місцевий прикордонник через систему зможе дізнатися, чи перевищив мандрівник дозволений період перебування і через який зовнішній кордон держави-члена він потрапив на територію", – сказала Кальмус.

Система також передбачає використання у всіх країнах-членах пристроїв розпізнавання осіб.

"Пристрій на кордоні робить фотографію людини, яку машина автоматично порівнює зі знімком у відсканованому проїзному документі", – уточнила Кальмус.

Фактично йдеться про автоматичну перевірку достовірності особи, яку зараз роблять прикордонники візуально, дивлячись прямо на людину.

"Це зробить перевірку надійнішою та безпечнішою, а прикордонник за рахунок часу, заощадженому на уважній звірці особи і фотографії, зосередитися на розмові з перетинають кордон, щоб переконатися, наприклад, у призначенні його поїздки й встановити можливі протиріччя у висловлюваннях людини", – пояснила Кальмус.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: