Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції в Одеській області у Facebook.
«Сьогодні зранку були проведені всі підготовчі роботи для початку евакуації судна Delfi. На жаль, дві перші спроби виявилися безуспішними через слабкі троси, один з яких обірвався», — йдеться у повідомленні.
В Держекоінспекції уточнили, що у неділю, 19 липня, очікують на третю спробу.
Зазначається, що інспектори Державної екологічної інспекції в Одеській області контролюють процес підняття танкера через ймовірність забруднення морської води в районі робіт з ліквідації наслідків морської аварії.
За словами голови Одеської облдержадміністрації Максима Куцого, фахівцям компанії Smart Marine Concept необхідно довести нахил танкера до 45 градусів, поставити його на кіль і потім прибрати з пляжу. Представники судновласника запевнили, що після підняття танкера їм знадобиться два тижні, щоб відбуксирувати його на місце майбутньої дислокації.
В пресслужбі Одеської мерії зазначили, що фахівцями міського КУ Рятувально-водолазна служба судно огороджено бонами для запобігання розливу нафтопродуктів. Рятувальники закріпили швартувальні й буксирувальні кінці. Працює водолазна група. Залучено три плавзасоби рятувальної служби та 12 співробітників.
В районі робіт на пляжі чергує поліція і військовослужбовці Нацгвардії.
Як повідомлялося раніше, вчора з 6 ранку проводилися роботи з підняття затонулого танкера Delfi. Близько 15:00 під час спроби смикнути танкер в одного з буксирів порвався канат.
Роботи з підйому Delfi повинні завершитися до 20 липня.
Нагадаємо, 20 листопада 2019 року танкер Delfi подав сигнал про те, що зазнає аварії з неробочим двигуном. 22 листопада танкер сів на мілину біля пляжу Дельфін в Одесі. Членів екіпажу, що були на борту, евакуювали рятувальники.
Корпус танкера отримав пошкодження під час зіткнення з хвилеломом. Рівень забруднення від нафтопродуктів, що вилилися з танкера, перевищував норму в 157 разів.
Після корабельної аварії з танкера сталося кілька розливів палива. Тому купатися в морі поблизу танкера було заборонено. Востаннє про витік палива повідомлялося 15 липня.
Власник судна мав до 31 березня 2020 року вжити заходів для підйому і видалення затонулого танкера з акваторії Одеського морського порту. 1 квітня справу взяла під контроль генпрокурор.
22 червня прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження за фактом невжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення морської води нафтопродуктами в місці аварійного перебування судна Delfi (Ч.1 ст. 237 КК України).
З 16 січня з вулиць Києва почнуть вивозити автомобілі, які постраждали внаслідок влучань ворожих ракет… Читати більше
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела зустріч з послом Туреччини в… Читати більше
Укрзалізниця завершила проєкт з перенесення пункту прикордонного контролю поїздів на станцію Мостиська ІІ поблизу українсько-польського… Читати більше
Відійшла у вічність зв’язкова Української повстанської армії (УПА) Ангелина Паламар на псевдо «Орися». Їй було… Читати більше
В Ужгороді громадська організація «Вшануй» провела акцію до хвилини мовчання. Активісти вийшли на центральну площу… Читати більше
У Києві відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із Міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.