Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції в Одеській області у Facebook.
«Сьогодні зранку були проведені всі підготовчі роботи для початку евакуації судна Delfi. На жаль, дві перші спроби виявилися безуспішними через слабкі троси, один з яких обірвався», — йдеться у повідомленні.
В Держекоінспекції уточнили, що у неділю, 19 липня, очікують на третю спробу.
Зазначається, що інспектори Державної екологічної інспекції в Одеській області контролюють процес підняття танкера через ймовірність забруднення морської води в районі робіт з ліквідації наслідків морської аварії.
За словами голови Одеської облдержадміністрації Максима Куцого, фахівцям компанії Smart Marine Concept необхідно довести нахил танкера до 45 градусів, поставити його на кіль і потім прибрати з пляжу. Представники судновласника запевнили, що після підняття танкера їм знадобиться два тижні, щоб відбуксирувати його на місце майбутньої дислокації.
В пресслужбі Одеської мерії зазначили, що фахівцями міського КУ Рятувально-водолазна служба судно огороджено бонами для запобігання розливу нафтопродуктів. Рятувальники закріпили швартувальні й буксирувальні кінці. Працює водолазна група. Залучено три плавзасоби рятувальної служби та 12 співробітників.
В районі робіт на пляжі чергує поліція і військовослужбовці Нацгвардії.
Як повідомлялося раніше, вчора з 6 ранку проводилися роботи з підняття затонулого танкера Delfi. Близько 15:00 під час спроби смикнути танкер в одного з буксирів порвався канат.
Роботи з підйому Delfi повинні завершитися до 20 липня.
Нагадаємо, 20 листопада 2019 року танкер Delfi подав сигнал про те, що зазнає аварії з неробочим двигуном. 22 листопада танкер сів на мілину біля пляжу Дельфін в Одесі. Членів екіпажу, що були на борту, евакуювали рятувальники.
Корпус танкера отримав пошкодження під час зіткнення з хвилеломом. Рівень забруднення від нафтопродуктів, що вилилися з танкера, перевищував норму в 157 разів.
Після корабельної аварії з танкера сталося кілька розливів палива. Тому купатися в морі поблизу танкера було заборонено. Востаннє про витік палива повідомлялося 15 липня.
Власник судна мав до 31 березня 2020 року вжити заходів для підйому і видалення затонулого танкера з акваторії Одеського морського порту. 1 квітня справу взяла під контроль генпрокурор.
22 червня прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження за фактом невжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення морської води нафтопродуктами в місці аварійного перебування судна Delfi (Ч.1 ст. 237 КК України).
У Києві відбувається форум "Україна. Рік 2025". Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив під час… Читати більше
На Берлінському міжнародному кінофестивалі уперше показали український документальний фільм "Стрічка часу". Перед великою прем'єрою на… Читати більше
Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту –… Читати більше
23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше
Напередодні на площі Свободи в естонській столиці Таллінні відбувся мітинг з нагоди третьої річниці повномасштабного… Читати більше
Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський на Ставці визначив склад армійських корпусів та призначив командирів: зміни мають… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.