Про це вона заявила в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», коментуючи ідеї Саакашвілі щодо тотальної реформи українських судів.
«Крім гасел про радикальні революційні зміни, ми, власне кажучи, нічого конкретного не чуємо. Кажуть про створення ідеальної системи, яка буде ідеально працювати. І йде боротьба за те, хто буде призначати цих ідеальних суддів», – зазначила Данішевська.
Відповідаючи на питання про те, чи можна вважати раціональною ініціативу включення до Верховного суду суддів-іноземців, глава Верховного суду зауважила: «Про ініціативу з суддями-іноземцями я б сказала так: результати роботи такого судді залежатимуть від того, під захистом якої держави він буде перебувати».
Вона також вказала на неконституційність такої норми. «Конституція вимагає, щоб суддя був громадянином України, щоб він володів державною мовою. Так, власне, я і не знаю прикладів у світі, щоб ця практика сприяла якомусь прориву».
Також Данішевська додала: «Що стосується судової системи у Грузії. Ми завжди радіємо успіхам своїх колег в інших країнах. Однак здається, що від вироку грузинських судів щодо пана Саакашвілі сам пан Саакашвілі не був у захваті».
Крім того, глава Верховного суду підкреслила відсутність будь-якого діалогу Нацради з суддівським корпусом: «Ніякого діалогу з Нацрадою реформ немає, навіть ніяких спроб комунікацій не було. Якщо будуть ідеї, пропозиції розгляду тих чи інших проблемних питань – відразу відгукнемося, тому що ми перші, хто зацікавлений у покращенні правосуддя», – сказала вона.
Що стосується комунікацій з Президентом Володимиром Зеленським, то, за словами Данішевської, глава держави особисто з нею не зустрічався, проте є комунікація з Офісом Президента після рішення Конституційного суду про неконституційність низки положень закону «Про судоустрій і статус суддів».
«Чи буде цей діалог продуктивним – час покаже. Але перший наш маркер – запуск ВККС і призначення в місцеві суди і присяга 400 нових суддів», – сказала глава суду.
Загалом, на думку Данішевської, усім гілкам влади в Україні слід працювати для досягнення реального результату.
«Що ж відбувається на практиці? Як тільки країна наближається до чергової виборчої кампанії, то всі претенденти починають підвищувати свій авторитет завдяки приниженню інших. Адже найвигідніше призначити винуватцем судову систему, тому що вона на вибори не йде. Щоб не привертати уваги до інших проблем у державі, весь час концентрується увага на недоліках судової системи, хоча вона має ті ж хвороби, що і все суспільство, всі гілки влади», – підсумувала глава Верховного суду.
Колишній головнокомандувач ЗСУ та посол України у Великій Британії Валерій Залужний отримав від міністра закордонних… Читати більше
З вечора 15 листопада та протягом ночі й ранку наступного дня російські загарбники атакували Україну… Читати більше
Минулої доби, 15 листопада, ворог найактивніше наступав на Покровському, а також Курахівському напрямках: там відбулося… Читати більше
16 листопада міністр закордонних справ Японії Такеші Івая здійснив неоголошений візит до України. Планує провести… Читати більше
Ще звечора 15 листопада і всю ніч на 16 листопада російські загарбники запускали по території… Читати більше
Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.