Про це заявив народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Качура, повідомляє Інтерфакс.
"Звільнення Ситника на підставі цього законопроекту не відбудеться, але ми закладаємо інституціональні підстави для того, щоб таке звільнення однозначно відбулося, якщо повториться подібний випадок", – сказав Качура перед засіданням Верховної Ради.
Член фракції "Слуга народу" пояснив цю позицію тим, що закон не має зворотної дії, і тому його норми поширюватимуться вже на подальші можливі корупційні злочини керівництва органів антикорупційної інфраструктури.
Депутат зазначив, що в разі ухвалення законопроекту його норми поширяться і на директора Державного бюро розслідувань, і на керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
"Стосовно Ситника все зрозуміло: потрібно проводити аудит (НАБУ), потрібно давати оцінку його діяльності на цій посаді і треба звільняти цього Ситника і Холодницького (керівник САП)", – додав Олександр Качура.
Як повідомлялося, комітет ВР з питань правоохоронної діяльності цього тижня рекомендував Верховній Раді ухвалити в першому читанні законопроект №3133. Його автори пропонують виправити неточності в законах "Про держохорону органів держвлади України та посадових осіб", "Про прокуратуру", "Про НАБУ ", "Про Держбюро розслідувань", а також привести поняття, використовувані в цих законах, у відповідність до положень закону "Про запобігання корупції".
Пропонується, зокрема, доповнити закон "Про НАБУ" положенням про те, що однією з підстав звільнення директора НАБУ (з моменту створення – Артем Ситник) з посади є набуття законної сили рішенням суду щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією.
Окремі теми на курсі від онлайн-школи популярної культури Skvot будуть присвячені тому, як шукати перших… Читати більше
Олена Зеленська розповіла, що сьомий епізод освітнього серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія" розповідає… Читати більше
Головнокомандувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський на щомісячній нараді з питань розвитку безпілотних систем заявив,… Читати більше
Сполучені Штати Америки після 6-тижневого перегляду скасовують 83% програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).… Читати більше
У День народження Кобзаря на війні загинув 25-річний співробітник НПП "Тузлівські лимани" скульптор з Одещини… Читати більше
Проєкт "Рух заради майбутнього" в партнерстві з футбольним клубом Шахтар "Сталеві" свідчить, що спорт може… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.