У "Слузі народу" розповіли, чи карають нардепів, коли вони голосують на власний розсуд
Депутатів фракції "Слуга народу" не карають, коли вони голосують на власний розсуд, не дотримуючись фракційної дисципліни.
Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, відповідаючи на запитання журналіста, чи вживають до депутатів монобільшості дисциплінарних покарань, коли депутати голосують, не дотримуючись фракційної дисципліни.
"Немає, – відповів Потураєв, – Та у нас є один принцип: якщо людина системно голосує "проти" або системно не підтримує наші ініціативи (я маю на увазі – всієї нашої політичної команди, бо ж частина законопроєктів – від Президента, частина – від уряду, частина – від депутатського корпусу), якщо системно це відбувається, це привід розпочати розмову про те, чи доцільно тобі, друже, далі бути в лавах нашої фракції".
Так Потураєв зауважив, що він голосував проти відставки голову НБУ Я. Смолія.
"Я натиснув червону кнопку при голосуванні за відставку Смолія. От нас три людини на всю фракцію таких. Але потім з інтервалом в 15 хвилин я натиснув зелену – при голосуванні за відставку з посади з голови АМКУ. Це довго зараз розповідати про логіку голосування "червоним" по Смолію, якого є за що поважати. І це була моя вдячність йому як голові Нацбанку за те, що він зробив перебуваючи на посаді. Крім того, особи, які відчували якусь напругу у відносинах зі Смолієм, мали про це заздалегідь проінформувати Президента, щоб не допустити публічної заяви", – сказав депутат.
Він також висловив думку, що Президента з цією відставкою підставили, бо "якщо увечері голова НБУ сказав, що я йду у відставку, зранку мав би бути визначений шорт-лист наступників у Президента, який негайно мусив би оголосити прем'єр. До речі, з кандидатами у наступники все нормально, тобто, всі чотири прізвища, які я бачу в шорт-листі, це банкіри, які теж будуть стояти за незалежність Національного банку", – заявив Потураєв.
Нагадаємо, 3 липня Верховна рада України відправила Смолія у відставку після того, як він подав заяву про звільнення за власним бажанням через політичний тиск.
Перед цим Яків Смолій в Раді перерахував випадки політичного тиску на Нацбанк.