Про це йдеться в коментарі МЗС України щодо відносин з Грузією на тлі скандальної заяви голови виконавчого комітету реформ при президенті України, екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі.
У МЗС підкреслили, що українським законодавством чітко визначено перелік посадових осіб та державних органів, які наділені повноваженнями висловлювати офіційну позицію Української держави. «Публічні висловлювання неуповноважених осіб не можуть вважатися позицією держави», – зазначили у зовнішньополітичному відомстві.
У МЗС України повідомили, що активно працюють над наповненням партнерства з Грузією практичними заходами. «На порядку денному – імплементація Положення про українсько-грузинську Стратегічну раду високого рівня, проведення Десятого засідання Спільної міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, консультацій на рівні зовнішньополітичних відомств тощо. Зміцнюється співробітництво в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. Спільними для двох країн є виклики безпеки і проблеми окупованих Росією територій наших держав», – йдеться в коментарі.
Підкреслюється, що реалізація цих та інших напрямків взаємодії відбувається між органами влади двох країн на основі довіри, взаємної поваги і невтручання у внутрішні справи один одного.
Напередодні грузинські ЗМІ процитували Саакашвілі, який у своєму черговому відеозверненні заявив, що не визнає законною нинішня влада Грузії. При цьому він знову заявив про наміри активно сприяти зміні влади в Грузії. На його думку, це може статися в жовтні, коли заплановані парламентські вибори. Глава парламентського комітету з оборони і безпеки Грузії Іраклій Сесіашвілі заявив, що "пропагандистські" висловлювання Саакашвілі не залишаться без реакції, і Києву доведеться дати роз'яснення.
Напередодні посла України Ігоря Долгова викликали до МЗС Грузії через заяви Міхеїла Саакашвілі.
Про це повідомляє видання "Грузія Online" із посиланням на пресслужбу МЗС країни.
Відзначається, що під час зустрічі грузинська сторона акцентувала увагу на стратегічних відносинах і дружбі між Грузією та Україною і висловила стурбованість "з приводу неприпустимих заяв офіційної особи України на адресу грузинської влади".
"Було відзначено, що такі дії, які також є порушенням законодавства Грузії, завдають значної шкоди відносинам двох країн. Грузинська сторона висловила надію, що українська сторона дасть правильну оцінку цьому факту", – йдеться в повідомленні на сайті грузинського МЗС.
Як повідомляє інформаційне агентство "Новини-Грузія", напередодні Саакашвілі у Facebook опублікував звернення до громадян Грузії, в якому назвав чинний уряд країни нелегітимним. Крім того, він заявив, що має намір боротися на майбутніх парламентських виборах проти чинної влади.
Цього звернення на Facebook-сторінці Саакашвілі зараз немає. Однак воно було поширене в Мережі (звернення Саакашвілі записав грузинською мовою).
Українські правоохоронці затримали номінального власника компанії, яка діяла в країні під брендом онлайн-казино "PIN-UP" та… Читати більше
9 січня Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства щодо трансплантації органів і тканин, уточнивши… Читати більше
Україна прагне досягти рекордних планів щодо безпілотних систем у 2025 році, які країна виробляє сама… Читати більше
Номінований майбутнім президентом США Дональдом Трампом на посаду радника з національної безпеки конгресмен Майк Волтц… Читати більше
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 7 січня заявив, що Кабінет міністрів подав до… Читати більше
Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що учасники засідання Контактної групи з питань оборони України (формат… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.