Рішення за 300 гривень: український студент створив “електроняню” для рослин
Економну електронну "няню" для теплиць створив студент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Василь Гринюк.
Про це повідомляє seeds.org.ua.
У чому фішка винаходу?
Такими системами аграрії користуються вже давно, але ця модель економічно вигідніша – вартість макету не перевищила 300 грн.
А допомога від маленької помічниці (завбільшки 15 х 10 см) – неабияка.
"Ця система вимірює освітленість приміщення, вологість ґрунту й вологість повітря, а також температуру ґрунту й повітря, – пояснює автор. – Ще можна додати контроль РН ґрунту. Таку модель хоч зараз можна встановити в теплиці. Працює вона від блоку живлення на 5В або від Power Bank і може бути дуже зручною для невеличкого господарства".
Як створював?
Василь Гринюк взявся за розробку системи контролю мікроклімату в тепличних приміщеннях — електронної "няні" для рослин навчаючись на третьому курсі. Замовив із Китаю необхідні елементи майбутньої конструкції й взявся до праці.
Вже за якихось два місяці на світ з'явився макет системи контролю мікроклімату в тепличних приміщеннях, а вже невдовзі його було запропоновано до уваги журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка".
Хлопець отримав перемогу.