fbpx
Сьогодні
13:17 09 Лип 2020

У Верховній Раді щороку будуть проводити ґендерний аудит

У Верховній Раді щороку будуть проводити ґендерний аудит та аналізувати, чи мають жінки та чоловіки в парламенті однакові права.

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.

"У березні 2020 року було підписано розпорядження про проведення ґендерного аудиту та затверджено відповідні методичні рекомендації.

Системний аудит буде проводитися на початку кожного року, щоб проаналізувати, чи жінки й чоловіки в парламенті мають однакові права, а також для підвищення рівня обізнаності працівників з питань інтеграції ґендерних принципів у роботу апарату.

Крім того, на ґендерну чутливість будуть перевірятися організаційно-розпорядчі документи".

Керівник апарату ВР В'ячеслав Штучний також повідомив, що нещодавно апарат Ради підписав меморандум про взаєморозуміння зі структурою ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

Документ визначає проведення ґендерного аудиту доступності будівель парламенту та просування ґендерної рівності відповідно до міжнародного досвіду.

"Ми приділяємо значну увагу питанням ґендерної політики в парламенті. Станом на сьогодні проект "Ґендерне бюджетування в Україні" є найбільшим у світі із впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування", – зауважив Вячеслав Штучний.

Заступниця керівниці проекту "Ґендерне бюджетування в Україні" Оксана Цюпа зазначила, що підхід використовують високорозвинуті держави світу вже понад 30 років. Ґендерно орієнтоване бюджетування дозволяє переструктурувати бюджети так, щоб доходи та видатки враховували потреби жінок і чоловіків.

"Ґендерно орієнтоване бюджетування дає можливість за кожною гривнею побачити кінцевого отримувача послуг. Уже доведено, що вкладання грошей в ґендерну рівність у геометричній прогресії відбивається на розмірі валового внутрішнього продукту країн. Адже залучається велика категорія незайнятого, але економічно активного населення і це працює на покращення добробуту громадян", – розповіла Оксана Цюпа. Вона підкреслила, що експерти точково уже співпрацювали з представниками окремих секретаріатів Комітетів. "Важливо, що зараз ми можемо охопити всі структурні підрозділи Апарату та донести зміст і необхідність запровадження в роботу цього підходу", – резюмувала вона.

Проект "Ґендерне бюджетування в Україні" розпочав свою роботу в Україні з 2013 року та працюватиме до 2021 року. Він реалізується за фінансової підтримки Уряду Королівства Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

Всі ці квоти, гендерні аудити, повна нісенітниця по полововим ознакам, головне завжди був розум, є він чи ні, незалежно і від статі, тоді і якість буде, а не отакі наслідки з тими, хто вже пропонує "стирілізацію".

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: