fbpx
Сьогодні
17:42 05 Лип 2020

Уперше люди з інвалідністю підкорили найвищу вершину Львівщини на українській "жульєтці"

Фото espreso.tv

Двоє героїв війни з Росією зійшли на найвищу точку Львівської області – гору Пікуй. Це було першим сходженням у гори на українському відповіднику "жульєтки" – візка, з допомогою якого люди з інвалідністю долають вершини

У суботу, 4 липня 2020 року, проект "On3Wheels – Фонд здійснення мрій", що допомагає людям з інвалідністю мандрувати горами, розпочав четвертий сезон походів, повідомляє Еспресо.TV.

Цьогоріч у мандрівку вирушили близько сотні мандрівників. Серед охочих милуватися українськими Карпатами – двоє людей з інвалідністю, котрі пересуваються на візках.

Утім цьогоріч сходження було особливим, оскільки спеціальний візок для подолання вершин за французьким зразком розробили у Львові.

"Волонтери організовують інклюзивні походи в гори за допомогою спеціального візка – "жульєтки", – розповів ініціатор проєкту On3Wheels Олександр Луцик. – Цього року відбулося дебютне сходження на українському відповіднику такого візка. Українську "жульєтку" виготовили у Львові з легкосплавних металів, тому вона значно зручніша та легша".

Інклюзивний туризм

Фото wz.lviv.ua

Заохочує ветеранів не боятися підкорювати вершини учасник бойових дій, ініціатор соціального проекту Veterans Go Віктор Баранник. Чоловіка завжди манили гори, тож після повернення до мирного життя вирішив навчати людей альпінізму та організовувати сходження у гірські вершини. Окрім цього, не забував про своїх побратимів, котрі після війни дістали непоправні поранення.

"Коли я повернувся з фронту, вирішив зайнятися власною справою. Альпінізм – це те, що я люблю та вмію робити, – розповів Баранник. – Разом з ініціативною групою вирішили допомагати пораненим героям теж підкорювати вершини. "Жульєтка" дещо подібна на ноші, але у сидячому положенні. Людина сидить у візку і їй допомагають волонтери і побратими. Попереду запряжена людина, а позаду, як ноші, піднімають. Збоку ще по двоє хлопців допомагають, якщо дуже складний підйом. Гора Пікуй, яку ми обрали на цей раз, не є технічно складною, маршрут не довгий і доступний усім, навіть дітям. На такі сходження ветерани ідуть сім'ями".

Інклюзивний туризм

Фото espreso.tv

Підкорити найвищу вершину Львівщини наважився ветеран ООС Олексій Скриба. До поранення на фронті чоловік захоплювався походами в гори, зокрема підкорював Кавказькі вершини. Після отриманих травм опинився на інвалідному візку. Але не втрачав сил і ентузіазму, самотужки пересувався по місту. Нині кинув виклик і вже з допомогою побратимів підкорив гору Пікуй.

В автобусі протягом поїздки та безпосередньо під час сходження усі дотримувались карантинних обмежень та санітарних норм. Під час сходження на гору учасники тримали дистанції. Безпеку в поході забезпечувала Гірська Оперативно Рятувальна Служба.

Цьогоріч – це лише перша мандрівка горами. На цьому волонтери не зупиняються. Наступною планують поїздку на сплави по гірських річках.

Інклюзивний туризм

Фото wz.lviv.ua

Довідка

Команда On3wheels у 2016 році здійснила унікальну велоподорож до Лісабону. Тоді разом з Іваном Маслюком, який живе з ДЦП, вони перетнули 12 країн. Іван самотужки подолав 5000 км за 100 днів на спеціальному триколісному велосипеді, на якому можна крутити педалі руками. Саме тому проект здійснення мрії отримав назву On3wheels (На трьох колесах). Хлопці не залишилися осторонь проблем людей з інвалідністю і приїхавши додому розпочали новий і унікальний для України проект La Joëlette — підкорення вершин людьми з інвалідністю. З того моменту відбулося вже понад 20 інклюзивних походів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: