Новини

Члени Конгресу США надіслали Зеленському листа

Високопосадовці Конгресу США звернулися з листом до Володимира Зеленського, в якому закликали посилити енергетичну безпеку України шляхом інтенсивного розвитку відновлювальної енергетики.

Копію листа Укрінформу надали в Американсько-українській діловій раді (USUBC).

"Пишемо вам, аби висловити нашу рішучу підтримку зусиллям України зі зміцнення її енергетичної безпеки, в тому числі шляхом розвитку відновлюваної енергетики. Ми закликаємо ваш уряд брати участь у переговорах з ключовими учасниками галузі, щоб гарантувати постійні іноземні інвестиції, а також зростання в цьому стратегічному секторі", – зазначається в листі.

Фото: ukrinform.ua

При цьому американські законодавці нагадали, що в енергетичну галузь України вже здійснено багато вливань, у тому числі понад $2 млрд іноземних інвестицій у сферу відновлюваних джерел енергії. Крім того, американська компанія GE Wind Energy постачає вітрогенератори на 275 МВт, а Європейський банк реконструкції та розвитку, в якому США є провідним акціонером, надав та схвалив фінансування в розмірі $600 млн на проєкти відновлюваної енергетики в Україні.

До того ж Міжнародна фінансова корпорація з розвитку зі свого боку пообіцяла профінансувати $400 млн, а також страхувати політичні ризики для проєкту вітроенергетики в Україні.

"Сподіваємось на співпрацю з Україною для розширення інвестиційних можливостей у ключових галузях енергетики, включаючи вітряну, сонячну, біопаливну, гідро- та геотермальну енергетику", – зазначається в листі.

У Конгресі США позитивно оцінили залучення Секретаріату Енергетичного співтовариства до процесу посередництва з українськими суб'єктами з метою досягнення консенсусу.

"Ми радимо вам продовжувати цей консенсусний підхід у переговорах з інвесторами як вітрової, так і сонячної енергетики, а також суб'єктами промисловості, в той час як ви прагнете реструктурувати законодавство, що стане основою для відповідних інвестицій", – підкреслюється в листі.

Зауважується, що це посилило б авторитет України в залученні подальших прямих іноземних інвестицій в її енергетичний сектор, а також в інші сектори національної економіки.

Лист підписали співголова Українського Конгресового кокусу конгресвумен Марсі Каптур, а також конгресмен Майк Куіглі.

Нагадаємо, сьогодні президент України зареєстрував у парламенті проект постанови про звільнення Якова Смолія після того, як голова Нацбанку написав заяву про відставку.

Читайте більше у статті "Рубрики" Хто замість Смолія та чого чекати українцям: що стоїть за відставкою глави НБУ.

Читайте також — інтерв'ю з главою соцкомітету Галиною Третьяковою про дітей "низької якості": "Йшлося про тих, хто робить дитину засобом отримання грошей".

Свіжі дописи

  • Новини

Франція підтвердила, що дозволила Україні використовувати далекобійні ракети по території рф

Офіційний Париж надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

За отруєнням Віктора Ющенка стоять російські спецслужби та путін, – розвідка США

Розвідка Сполучених Штатів частково розсекретила звіт, у якому йдеться про вбивства російськими спецслужбами політичних опонентів очільника Кремля… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У МВС презентували електронну мапу понад двох тисяч випадків канібалізму під час Голодомору 1932-1933 років

Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Від тісної клітки до просторого вольєра: у столичному зоопарку проходить реабілітацію врятована рись

Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Уперше українські військовослужбовиці отримали британську нагороду UK Women in Defence

Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Інститут пам’яті створив соціальний ролик до 91-х роковин Голодомору та запросив долучитися до вшанування жертв

До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.