fbpx
Сьогодні
18:25 02 Лип 2020

Арахамія розповів, коли Рада може відправити у відставку глав НБУ та АМКУ

Позачергове засідання Верховної Ради, на якому будуть розглянуті кадрові питання, відбудеться у п'ятницю, 3 липня.

Про це поінформував голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в коментарі журналістам у четвер, 2 липня, повідомляє Укрінформ.

"На завтра в нас чергове засідання. У рамках чергового засідання є Година запитань до уряду. Потім 1,5 години – це шоу опозиції з правками (до законопроєкту про гральний бізнес – ред.). А потім – запити, там є пів години на запити. Після того ми оголошуємо позачергове засідання, розглядаємо кадрові питання і далі йдемо", – сказав Арахамія.

Арахамія прогнозує, що позачергове засідання розпочнеться о 14:00.

Він уточнив, що у п'ятницю зранку буде зареєстровано лист з підписами 150 народних депутатів про скликання позачергового засідання.

За словами голови фракції "Слуга народу", на позачерговому засіданні в п'ятницю, окрім проєкту постанови про відставку голови Нацбанку Якова Смолія, може бути розглянуто питання відставки голови Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва.

При цьому він зазначив, що ймовірність того, що заяву Смолія про відставку буде схвалено, "дуже висока".

Водночас Арахамія прогнозує, що навколо призначення нового голови НБУ буде "багато дискусій і баталій".

"Ще ніяких не буде кадрових рішень зараз прийнято. Буде і обговорення нормальне, і зустріч з експертами, і з міжнародним середовищем, і з інвесторським середовищем, і зустрічі з комітетами, фракціями і таке інше. Тобто це досить тривалий процес", – сказав Арахамія.

Політик також зазначив, що чув близько 10 прізвищ можливих кандидатів на посаду нового голови НБУ, але "виключно на рівні чуток".

"Немає зараз жодного фаворита, тому що сам процес обрання й підбору цієї людини не почався. Тому немає ніякого сенсу це обговорювати", – сказав Арахамія.

Депутат також сказав, що позачергове засідання Ради не було скликано сьогодні, 2 липня, тому що це "по часу не дасть майже ніякої переваги, оскільки будуть продовжувати правкотероризм".

Нагадаємо, сьогодні президент України зареєстрував у парламенті проект постанови про звільнення Якова Смолія після того, як голова Нацбанку написав заяву про відставку.

Яків Смолій назвав причиною відставки політичний тиск. У Нацбанку сказали, що такі заяви негативно вплинуть на економіку країни. "З огляду на чутливість грошово-кредитної сфери, вважаю, що заяви про політичний тиск на керівництво Національного банку є необережними і створюють ризик зниження довіри іноземних інвесторів і українських громадян до державних інститутів в Україні", – заявив глава Ради НБУ Богдан Данилишин.

Тим часом, в Міжнародному валютному фонді відреагували на заяву про відставку Смолія та сказали, що Україна повинна зберегти незалежність банку.

А посли G7 закликали не підривати цю інституцію. Вони вважають, що це ставить під загрозу проведення та підтримку реформ в країні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: