fbpx
Сьогодні
13:12 28 Чер 2020

Нацбанк: у 2020 році припиниться трирічна тенденція зростання доходів населення

У 2020 році через кризу припиниться зростання реальних доходів населення, яке тривало протягом трьох останніх років. Основними причинами цього є зниження ділової активності, заробітної плати і зростання безробіття.

Про це йдеться у звіті Національного банку про фінансову стабільність за червень 2020 року, передає УНН.

"Зниження темпів зростання спостерігалося ще у 2019 році… переважно через сповільнення приросту заробітної плати – основної складової реального наявного доходу. Запровадження карантинних обмежень одразу позначилося саме на заробітній платі… У квітні вперше з березня 2016 року реальна зарплата зменшилася на 0,5% р/р через нижчу ділову активність та менший попит на робочу силу. При цьому, кількість найманих працівників серед опитаних за місяць знизилася на чверть. Третина українців повністю втратила дохід або роботу, а у більш як третини зменшився регулярний дохід родини", – зазначають у НБУ.

Повідомляється, що відповідно до даних Державної служби зайнятості, на кінець травня кількість зареєстрованих безробітних зросла майже у 1,5 рази порівняно з березнем.

"За оцінками НБУ, цього року реальна заробітна плата не зросте", – йдеться у звіті.

За оцінками Нацбанку, негативно на доходах позначилося, зокрема, падіння зарплати трудових мігрантів. Причиною є менша інтенсивність трудової міграції.

"Отже, у 2020 році трирічна тенденція зростання доходів припиниться. Побоювання другої хвилі пандемії коронавірусу стримуватиме відновлення робочих місць. Зростання зарплат після зняття карантинних обмежень малоймовірне. Ще до початку кризи стрімке зростання витрат на оплату праці стримувало ріст рентабельності підприємств. Скоротиться й дохід фізичних осібпідприємців, що наразі формує майже чверть наявного доходу населення – цей сегмент карантинні обмеження зачепили чи не найбільше", – сказано у звіті НБУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

10 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

А хіба вона була у населення, та "тенденція зростання", то ж тільки олігархат собі збагачувався за рахунок цього населення, та ще і влада, бо вже і в самій владі більше половина "зелених" тільки у ВР - мільйонери.

2
Гість

Багатіти вся ця сволота почала ще з радянських часів, коли розікрали вклади наших дідів, батьків та запудрювали мізки економічними "тимчасовими складнощами", "всесвітніми кризами" і обіцяли з покращеннямии все народу проіндексоване виплатити.

Сьогодні "добру" справу тих злодюг, грабіжників сумлінно, успішно подовжують їх нащадки, які на протязі короткого часу, раптом при дохлій економіці країни, стають міліонерами та міліардерами. У тому числі і Ґаранти, їх родичи та наближені.

3

А чего ты репетуешь? Сами же выбирали и Кравчука, и Кучму, при которых вырос и набрал силу олигархат, Ющенко, которому не дали ничего сделать, Янука, который успешно продолжил грабеж, ЗЕлоха, который без мозгов, и им крутят кто хочет и как хотят. Порох только выбивается из общего ряда, его олигархат боялся и голову выше плинтуса не поднимал: Коломойша вообще отсиживался в Земле обетованной, а Фирташ в Швейцарии, и экономика при Порохе росла, не смотря на войну, но как выбрали ЗЕлоха, сразу начался завал еще до эпидемии. Так что лапшу с ушей пора уже снимать и мозги включать, при их наличии.

4
Гість

От ти електропиzдун? Ctoik.

Юща, Поороха вихваляєш. Що забув як за керування Юща в НБУ його перший зам. Жердицький їпанув 88 млн. марок німецьких, що надійшли для Остарбайтерів та колишніх полонених фашистських таборів. Крали через "Градобанк", а Жирдицього виловиои німці у себе в ФРГ, коли той приїхав там гроші в готівці отримати. І срок 4 чи 3 роки той Жердицький від німців отримав.

А про Пороха то взагалі нема що казакти, ще Т.Монтян у свій час сказала: "Вор, сын вора". І правда: тато сидів за розкрадання державного майна, і порохня сяде за теж саме, якщо у ЗЕ-команди не відкупиться.

А при Порохні економіка дійсно зросла: його власна та його подільників бахмитюків, косцюків та інших.

Та шо Стоік, найманець ти чи й сам подільник порохнів, закрий хліборізку.

І патякай на замову.

5
Александр

Поинтересуйся. Только при Кучме еще шевелилось производство, за счет российского рынка.Все остальные - балоболы,: демагог Кравчук, пчеловод Ющенко, тугодум Янукович, веро-мовно -армейский бизнесмен Порошенко.

6
Гість

"Шевелилось" по инерции, чтобы выжить, и за счёт чего при том кучмогоне как раз и была созданна административно-олигархическая система, что и до сих пор сопротивляется ради собственного обогащения на злыднях граждан.

7
Гість

Так ті, хто тут висловився, якраз і не обирали тих, ще совкових комуно-олігархатих блазнів, тому і мають право на власну думку.

8

Да,выбирали,и опять поверили и выбрали на свою голову и не только.Я разуверился во всех и во вся.Может быть кто то такую цель и поставил ,что бы уничтожить Украину и украинцев(я имею в виду весь народ не зависимо от национальности). Деньги,деньги, деньги,власть,ложь,жадность,жестокость,равнодушие,неуважение и т. д.Страшно.Украина Душа Земли. Кто бы что не говорил и не делал - нужно выстоять,сделать наконец то правильный выбор и ПОБЕДИТЬ. Я ВЕРЮ! А без Веры ну никак.

9

Да,властям народ не интересен,они стремятся урвать побольше пока у корыта.Сплошной популизм с повышением минимумов вместо реальной работы по структуризации оплати труда и начислению пенсий и соцвыплат.Если о зарплатах больше информации то с начислением пенсий завал.Человек вышедший на пенсию 2 года назад имея совершенно ОДИНАКОВЫЕ стаж и зарплату получил пенсию почти в 2 РАЗА меньшую чем вышедший в 2020году.Вот плоды их реформ. 45 лет стажа,Кзп-1.6 и нищенское существование из-за их дэбильной реформы.Зарплата для пенсии в 2017 -3760 гр ,а в 2020-7670гр и никаких перерасчётов. Вернее он есть но по 3760. Цена всего двух лет2018 и 2019----2000 гривен.Что этого в ПФ не знают??? Вот вам и справедливость,вот вам работа в "белую" вот вам стаж. За такие "реформы" нужно на кол сажать.А так перед МВФ отчитались,деньги по офшорам и они в шоколаде.А трудовая жизнь человека закончилась ведром дерьма на голову.Желаю всем реформаторам ПФ ощутить сполна в тысячекратном размере те эмоции и ощущения которыми вы одарили меня и многие тысячи таких же как я пенсионеров.Напишите те у кого похожая ситуация.

10
Гість

У работников Нацбанка зарплата по тысяче евро...Всё

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: