Новини

Більше половини опитаних українців переконані, що COVID-19 створили спеціально, – опитування

66% українців вважають, що коронавірус був створений штучно, з них 37% – переконані, що COVID-19 був "спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам".

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 31 травня – 4 червня.

"37% – обрали варіант, що коронавірус був "спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам".

Ще 29% обрали варіант, що коронавірус "зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю". (Таким чином, 66% респондентів обрали один з двох варіантів, який означає штучне походження коронавірусу)".

У те, що коронавірус з'явився природним шляхом і потім поширився світом, вірять 18% опитаних.

Під час інтерв'ю респондентів просили обрати, з яким з трьох тверджень щодо походження коронавірусу і його поширення у світі вони згодні в більшій мірі. Твердження охоплюють такі погляди: 1) природне виникнення і згодом поширення у світі; 2) штучна розробка в лабораторії, але випадкове поширення у світі; 3) спеціальна розробка і навмисне поширення у світі для зменшення чисельності населення та/або завдання шкоди окремим країнам. Крім цього, респонденти могли назвати свій варіант.

Людям, які обрали варіант про штучне походження, але випадкове поширення у світі, ставили додаткове запитання, у якій, на їхню думку, країні був штучно створений коронавірус? Запитання ставили у відкритій формі, тобто варіанти відповідей не пропонувалися.

70% респондентів вважають, що коронавірус був штучно розроблений у Китаї, ще 5% назвали США, 3% – Росію. Інші країни називалися рідше.

Людям, які вірять у навмисну розробку і поширення коронавірусу, ставили питання, хто за це відповідальний.

Половина респондентів (49%) не змогли відповісти. Водночас, 26% вважають, що Китай відповідальний за розробку і навмисне поширення коронавірусу, далі йдуть США (11%) і Росія (2%). Інші відповіді називалися рідше.

Дослідження тривало з 31 травня до 4 червня. Методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитали 2 000 респондентів віці від 18 років і старше. До вибірки не включали тимчасово анексований Крим та окуповані території Донбасу.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників, близьких до 50%, 2,1% – для показників, близьких до 25%, 1,4% – для показників, близьких до 10%.

Свіжі дописи

  • Новини

Майже 800 літніх людей в прифронтових регіонах України отримали продукти харчування: як працює це рішення?

Міжнародна науково-технологічна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience у партнерстві з GlobalGiving виділила грант благодійному фонду Let’s… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

МЗС заперечує заяву Мадуро про затримання у Венесуелі “найманців з України”

Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що у відомстві нема підтверджень про затримання… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

В мережі просувають фейк, що за часте зняття готівки українцям почнуть блокувати банківські рахунки

Цю інформацію спростував Національний банк України, назвавши її “недостовірною та маніпулятивною”. Про це пише “Рубрика”.… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

ЄС перерахував Україні перші 3 млрд євро за рахунок російських активів

Європейський Союз здійснив перший платіж в обсязі 3 мільярди євро із власної частини кредиту "Групи… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Ветеранська автомайстерня у Києві почала ремонтувати цивільні авто, щоб повертати “у стрій” військові

“Рубрика” розповідає, як це працює. У чому проблема? Фронтові автомобілі — це завжди про збереження… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Наслідки нічної атаки рф: з’явилися фото руйнувань після ворожого обстрілу

Ворожі дрони в ніч на 10 січня атакували Україну. Рятувальники показали наслідки ворожого обстрілу Києва… Читати більше

Friday January 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.