Про це передає Офіс Президента.
Президентові доповіли, що станом на ранок 25 червня інтенсивність опадів на території західних областей України зменшилась, а рівень води поступово спадає. Максимальні рівні води вже пройдено на території Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей. На Закарпатті ситуація нормалізувалася, підтоплень населених пунктів немає.
Наразі найскладнішою ситуація залишається в 15 районах Івано-Франківщини, трьох районах Закарпаття та одному районі Львівщини.
На цей час у західних областях підтопленими є 285 населених пунктів, 9 тис. 994 будинки та 8 фельдшерсько-акушерських пунктів; пошкоджено 500 км автодоріг, 135 мостів та 280 м дамб.
Всього ДСНС спільно з Національною поліцією та органами місцевого самоврядування здійснили порятунок 331 особи, евакуювали 610 осіб, відселили 290 осіб та перевезли через підтоплені ділянки доріг 588 осіб.
Після обльоту Володимир Зеленський відвідав селище міського типу Ланчин, одне з найбільш постраждалих від стихії. Президент ознайомився з роботою рятувальників і розпитав місцевих жителів про їхні нагальні потреби.
Мешканці Ланчина розповіли Главі держави, як рятувалися від стихії, та про збитки, яких зазнали через повінь. Зокрема, у декого підтоплені та частково зруйновані оселі, й наразі люди вимушені жити в родичів чи сусідів.
«Ми будемо вам допомагати. Що потрібно від нас?» – сказав Президент.
За словами голови ОТГ, для ліквідації наслідків негоди знадобиться близько 16 млн грн. На першочергові роботи, як-от розчищення доріг, прибирання повалених дерев та уламків, знадобиться близько 10 днів, а повністю привести селище до ладу вдасться до кінця літа.
«Ми підтримуємо, ми одразу виділили гроші на всі такі місця. І далі, будь ласка, працюйте, щоб люди не чекали через бюрократичні схеми. Гроші пішли. Зараз найголовніше – допомогти людям», – наголосив Володимир Зеленський.
Раніше Президент України Володимир Зеленський прибув з робочою поїздкою до Івано-Франківської області.
Нагадаємо, що через сильні дощі на Західній Україні справжній потоп. Кілька областей, десятки міст і тисячі будинків пішли під воду. Люди втрачають майно і похапцем рятують життя.
Як кажуть екологи, причина трагедії криється у нерозважливому і злочинному ставленні до природи. Вирубці лісів і недотримання елементарних норм безпеки.
Чому відразу кілька українських областей йдуть під воду, хто несе за це відповідальність і як убезпечити себе від трагедії — розбиралася "Рубрика".
Речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт заявив, що постачання Україні західної зброї залежать не так… Читати більше
1 листопада на Центральному залізничному вокзалі Києва представили «Повернення додому» — бронзову скульптурку проєкту «Шукай!»,… Читати більше
Відповідно до даних Нацполіції України, наразі в Україні зареєстровано понад 1 мільйон 400 тисяч одиниць… Читати більше
Що ж, листопад із перших днів вирішив показати, що таке справжня осінь. За даними Sinoptik.ua,… Читати більше
У віці 55 років помер український письменник-фантаст, журналіст, перекладач Валерій Верховський. Про це письменник-фантаст та… Читати більше
Кабінет Міністрів призначив Надію Лещик освітнім омбудсменом. Про це у Телеграмі повідомив постійний представник уряду… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.