fbpx
Сьогодні
15:37 25 Чер 2020

В Україні розробляють стратегію деокупації та реінтеграції Криму: деталі

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим у взаємодії з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, РНБО і Міністерством закордонних справ працює над стратегією з деокупації та реінтеграції АР Крим та Севастополя.

Про це повідомив постійний представник президента в АР Крим Антон Кориневич на брифінгу.

"Наразі стратегію напрацьовують. По суті, представництво реанімувало роботу в цьому напрямі. Наша позиція однозначна – така стратегія у держави має бути".

Кориневич також наголосив на важливості ухвалення закону про корінні народи України, щоб закріпити це поняття на рівні держави й продемонструвати, що в Україні є три корінні народи, які мають стосунок до Кримського півострова: кримські татари, караїми та кримчаки.

"Робота триває. 8 липня будуть слухання в комітеті Верховної Ради з прав людини та деокупації саме з питання забезпечення прав корінних народів. Я думаю, що може бути якийсь позитивний прогрес у цьому питанні. Ми впевнені в тому, що законодавче регулювання прав корінних народів є обов'язковим, і нам треба це питання довести до логічного завершення", – зазначив він.

Представник Володимира Зеленського в Криму також зазначив, що відновлення подання води на півострів можливе лише після деокупації Криму, і це значний важіль тиску на державу-окупанта.

Щодо незаконно затриманих громадян України, які проживали в Криму, Кориневич повідомив, що, за їхніми даними, наразі 94 українських політв'язні перебувають на території тимчасово окупованого Криму та Російської Федерації, з них близько 70 – це кримські татари.

«І, на нашу думку, справді важливо прийняти законодавче регулювання й ухвалити закон, який би стосувався гарантій соціального і правового захисту з боку держави політичних в'язнів, полонених та їхніх сімей», – підсумував Антон Кориневич.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: