fbpx
Сьогодні
15:59 22 Чер 2020

Ткаченко продав 25% "Одеської кіностудії" банкіру Морозову

фото: LB.ua

Екс-глава "1+1 медіа" Олександр Ткаченко, який нещодавно залишив Верховну Раду у зв'язку з призначенням міністром культури, продав пакет акцій ПрАТ "Одеська кіностудія", який належав йому, у розмірі 25%-1 акція статутного капіталу відомому банкіру Олександру Морозову, який із 2013 року є директором з розвитку бізнесу ПрАТ "Смарт Холдинг".

Про це передає Інтерфакс-Україна.

"Рішення про вступ на посаду міністра було ухвалено швидко, у розрізі одного тижня. Конфлікт інтересів був очевидним, оскільки держава володіє 50%+1 акцією Одеської кіностудії, які перебувають в управлінні міністерства. Тому продаж мав бути оперативним. Йти шляхом due diligence, проводити аукціони тощо, а потім ще років зо два розповідати про аудити, пошук покупця – не мій підхід", – прокоментував Ткаченко журналістам.

Він уточнив, що після обрання народним депутатом і до моменту продажу залишався власником без права впливу і контролю, а його частка була передана в управління за договором.

За словами міністра, об'єктом угоди були 100% акцій британської компанії Cinema Love Ltd, якій належить ТОВ "Нова кіностудія", що володіє зазначеним пакетом акцій Одеської кіностудії.

Сума угоди є комерційною таємницею і не розголошується.

Ткаченко уточнив, що давно знайомий із новим власником і має історію бізнес-відносин, зокрема разом були співзасновниками компанії "Нова мова", яка виробляла програми "Післямова" та "Обличчя світу", знімала серіали.

Міністр наголосив, що покупець – НЕ офшорна незрозуміла компанія, не сліпі трасти, а конкретна людина, якій він довіряє.

"Олександр давно знає про моє бажання зберегти кіностудію. Вважає, що, зважаючи на активний розвиток кіно в Україні, з точки зору бізнесу, кіностудія може стати перспективним проектом медійного міста. Він як людина, якій не чужа культура, також вважає важливим підтримати її і цей проект. З одного боку, бачить цікавий бізнес, з іншого – покликання", – зазначив Ткаченко.

Він повідомив, що новий співвласник не планує жодних кардинальних змін у стратегії розвитку, зокрема зміну керівництва.

"Знаю, що у нього такі самі плани, як у мене: розвивати кіностудію. Упевнений, що жодними справами, які зашкодять кіностудії, не займатиметься. Житлові будинки там точно не з'являться, як і не з'явилися за 15 років", – сказав Ткаченко.

Згідно з даними системи розкриття Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР), державі належить 50%+2 акції, а ще одним власником Одеської кіностудії з пакетом акцій 25%-1 акція через ТОВ "Медіа Коворкінг" є забудовник Андрій Вавриш.

Міністр додав, що Вавриш також розділяє ідею побудови сучасного медійного комплексу із сучасним центром постпродакшену повного циклу, не розглядає Одеську кіностудію як майданчик для житлової забудови.

За словами Ткаченка, Міністерство культури та інформаційної політики, зі свого боку, планує розробити концепцію розвитку всіх державних кіностудій, особливо зважаючи на стан, у якому перебувають "Укркінохроніка", Національна кінематика і кіностудія Довженка.

Міністр повідомив, що, можливо, буде розглянуто варіант передачі кіностудій на приватизацію або державно-приватне партнерство. "Але за важливої умови! Як у випадку з Одеською кіностудією – у законі прописано, що в разі приватизації, кіностудія не може змінювати профіль діяльності протягом 20 років", – заявив він.

Морозов у 2009-2010 роках обіймав посаду голови правління Укргазбанку, у 2005-007 рр. очолював Ощадбанк, до цього був членом фракції "Наша Україна" у парламенті.

Виручка Одеської кіностудії у 2018 році знизилася на 11,9% – до 6,19 млн грн, проте її чистий збиток скоротився майже у вісім разів – до 0,29 млн грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: