Про це повідомляє Державна служба статистики України.
Зауважується, що із загальної кількості українських равликових господарств, сертифікати мають лише 17 компаній. Також, в Україні зростає число ферм, які займаються не лише вирощуванням, але й переробкою равликів.
Так, ще у 2016 році Марія Недвига з Дніпропетровщини створила компанію "Здравлик" і почала вирощувати середземноморського равлика. В Україні тоді вже працювали кілька виробників виноградних або просто звичайних садових равликів, повідомляє сайт "Дніпроград".
Зазначається, що з цих молюсків виробляють складні і дорогі речовини: слиз равлика (заморожений або в вигляді сухого порошку), равликові пептиди – унікальні компоненти для світової фармацевтичної, харчової та косметологічної промисловості.
Компанія практично відмовилася від продажу сировини – живих равликів, оскільки перероблена високотехнологічна продукція має більшу додану вартість, при цьому в Україні культури споживання продуктів равлиководства (геліцекультури) немає.
Так, в середині країни ікру постачають у преміальні торгові мережі, продають через спеціалізовані сайти і ресторанних дистриб'юторів. Коштує вона від 800 грн за 30 г.
Потужність ферми дозволяє виробляти до 100 кг вуличної ікри в місяць. Середня вартість її на міжнародному ринку сягає €100-150 євро за 100 г. Однак через жорстку конкуренцію потрапити на цей ринок дуже непросто.
Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше
У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше
За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше
Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше
На території тимчасово окупованої частини Херсонської області посилилися репресії відносно проукраїнських дітей. Зокрема, так звані… Читати більше
російська федерація розробила цілу систему катувань для полонених. Окремих “спеціалістів” навіть навчають різним видам тортур.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.