Про це повідомляє прес-служба представництва Євросоюзу в Україні.
"У конференції візьмуть участь: глави держав і урядів 27 країн-членів ЄС; лідери країн-учасниць "Східного партнерства": Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіки Молдова та України", – йдеться в оприлюдненому у вівторок повідомленні.
Під час зустрічі головуватиме президент Європейської ради Шарль Мішель.
Також у конференції візьмуть участь президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн і високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
"Під час зустрічі лідери вкотре підтвердять стратегічну важливість Східного партнерства. Також вони наголосять на важливості солідарності за часів кризи COVID-19, зокрема вагомої підтримки, яку Євросоюз надає для боротьби з наслідками спалаху епідемії в регіоні "Східного партнерства", – йдеться в інформації.
Крім того, лідери обговорять довгострокові програмні цілі ініціативи. Також вони порушать тему розвитку ключових досягнень "Східного партнерства" після 2020 року, які мають бути затверджені під час офлайн-саміту на початку 2021 року.
Президент України Володимир Зеленський на саміті Східного партнерства у форматі відеоконференції 18 червня буде піднімати конкретні теми, в тому числі, стратегічні питання взаємодії України з ЄС, зазначає заступник голови Офісу президента Ігор Жовква.
"Україна – традиційний учасник Східного партнерства. Той учасник, який завжди прагне до більшої динаміки в Східному партнерстві. Ми говоримо, що ми амбітна країна-учасник Східного партнерства. І тому ми хочемо, щоб захід пройшов не заради заходу, а досягло конкретних результатів", – сказав він в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
Жовква вказав, що однією з найважливіших тем для обговорення є те, яким чином координувати зусилля членів ЄС і "східних партнерів" при реагуванні на пандемію коронавируса.
"Як відомо, Україна надавала і гуманітарну допомогу певним членам ЄС, і свої транспортні літаки для доставки такої допомоги в інші країни ЄС. У нас були позитивні приклади допомоги нашій країні від ЄС під час пандемії: EUR190 млн у якості гуманітарної допомоги плюс EUR1,2 млрд макрофінансової допомоги. Все це ми повинні інституціалізувати, розуміючи, що подібні пандемії, на жаль, можуть повторитися", – пояснив він.
Заступник голови ОП також підкреслив, що на порядку денному діалогу України із ЄС залишаються і стратегічні питання: перспектива членства для України, перспектива розширення доступу українських товарів на ринки ЄС і, звичайно, підтримка суверенітету і територіальної цілісності України. "І про це буде говорити президент під час свого виступу на відеоконференції Східного партнерства", – зазначив він.
У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.