fbpx
Сьогодні 03/07/2020 15:48
13:38 16 Чер 2020

Рада ухвалила в першому читанні законопроект про акціонерні товариства: для чого

Верховна Рада прийняла за основу законопроект про акціонерні товариства №2493, який пропонує дозволити компаніям обирати модель корпоративного управління і разом із нинішньою дворівневою системою корпоративного управління запроваджує однорівневу.

Законопроект у першому читанні підтримали 270 народних депутатів.

"Цей закон приводить норми (законодавства) у відповідність до вимог реальності. Удосконалиться проведення загальних зборів: передбачається, що їх можна провести в електронній формі. Вводиться радник з корпоративних питань для допомоги акціонерам. Врегулюється правовий статус корпоративного секретаря, якого на сьогодні може просто призначати наглядова рада товариства, але його статус не врегульований", – зазначив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

При цьому однією з основних новел законопроекту є посилення захисту міноритарних акціонерів, зазначила один з авторів законопроекту, народний депутат від "Слуги народу" Роксолана Підласа.

"Сьогодні більшість прав у міноритаріїв з'являється лише в тому разі, якщо частка їхніх акцій сягає 10%", – зазначила вона.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект також приводить норми щодо представництва акціонерів у відповідність до законодавства ЄС, зокрема Директиви 2007/36/ЄС Європейського парламенту та Ради про реалізацію окремих прав акціонерів у лістингових компаніях, а також гармонізує законодавство про злиття, приєднання, виділу і поділу АТ з Директивою 2017/1132/ЄС.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: