fbpx
Сьогодні
17:34 11 Чер 2020

Правозахисники оприлюднили заяву щодо переслідування Стерненка

Фото УНІАН

Українська Гельсінська спілка з прав людини застерігає Офіс Генеральної прокурора та Службу безпеки України від політичних рішень у ході слідства у так званій справі Сергія Стерненка та вважає кримінальне переслідування активіста політично вмотиваним.

Про це йдеться у відкритій заяві щодо переслідування Стерненка .

"У трьох кримінальних провадженнях, де Сергій Стерненко є потерпілим, йдеться про три послідовні напади на Сергія, у жодному з яких слідством не встановлені замовники та досі не притягнуті до кримінальної відповідальності виконавці.

Так, один із підозрюваних у третьому нападі на Сергія Олександр Ісайкул переховується від слідства, проте не оголошений ні в національний, ні в міжнародний розшук. Просувань у провадженнях щодо нападів на Стерненка за останній час не зафіксовано.

Натомість слідчі зосередилися на оголошенні підозри Сергієві, який, не отримавши державної охорони після перших двох нападів, змушений був захищати своє життя та здоров'я і під час третього нападу завдав поранень одному з нападників Івану Кузнєцову, внаслідок яких той помер. Проте слідство відкидає обставини, що передували третьому нападу, а також сам факт замовного нападу, оголошуючи Стерненку підозру навіть не у перевищенні необхідної оборони, а в умисному вбивстві.

Викликає тривогу правозахисників також інформація про політичний тиск на слідство, що регулярно з'являється в медіа. Так, про тиск у справі Стерненка раніше заявляли колишній Генеральний прокурор Руслан Рябошапка, його заступник Віктор Трепак.

Напередодні вручення підозри Стерненку журналісти "Слідство.Інфо" повідомили про те, що Андрій Радіонов, який очолював групу прокурорів у справі, під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів розповів, що Генеральний прокурор Ірина Венедіктова тиснула на нього та вимагала підписати підозру Сергію Стерненку, а після відмови Радіонов був відсторонений від справи Стерненка.

УГСПЛ вважає такі дії очільників правоохоронних органів кричущим порушенням принципів правосуддя. Ми закликаємо Державне бюро розслідувань перевірити та розслідувати озвучену в ЗМІ інформацію щодо політичного тиску у справі Сергія Стерненка.

Такі рішення і дії зі сторони правоохоронних органів, а тим більше їх очільників, неефективне розслідування та політичний тиск на слідство тягнуть за собою порушення Конвенції про захист прав і основоположних свобод. Багаторічний правозахисний досвід свідчить про те, що рано чи пізно причетність до таких порушень окремих осіб стає явною, а оцінку їм дають міжнародні судові інстанції", – йдеться у тексті.

Раніше Стерненку вручили клопотання про цілодобовий домашній арешт.

Нагадаємо, що 11 червня Сергію Стерненку вручили підозру в умисному вбивстві.

Служба безпеки України заявляє, що Стерненко оборонявся лише на початку, а потім біг за пораненим Кузнєцовим майже 100 метрів і вдарив його ножем у серце, коли небезпеки вже не було.

Вранці 11 червня до Стерененка прийшла поліція з ухвалою при примусовий привід в СБУ для вручення підозри за самозахист.

Його підозрюють в тому, що 25 травня 2018 року в Одесі він порізав чоловіка, який на нього напав. Невдовзі нападник помер від отриманих ран. Стерненко наполягає, що лише захищав своє життя, а підозра щодо нього є політичною розправою. Справу розслідувала поліція, потім її передали до СБУ через можливу причетність поліції до нападу.

Стерненко повʼязує напад зі своєю діяльністю активіста та протестами проти забудов в Одесі. В організації нападу він звинувачує мера Геннадія Труханова. Також Стерненко звинувачує у медійній кампанії проти нього міністра Авакова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: