Ідея підписувати назви диких трав і квітів прямо на тротуарах з'явилася у Франції. Одним із засновників цього руху вважається ботанік Борис Прессек, який працює в Тулузькому музеї природної історії. У 2019 році він став героєм численних публікацій: журналістів привернули його графіті, зроблені крейдою на асфальті поруч з дикими рослинами. Відео з розповіддю про роботу ботаніка, опубліковане в минулому листопаді, набрало понад 7 мільйонів переглядів.
«Я хотів, щоб люди усвідомили присутність дикої рослинності на територіях, щоб вони поважали її. Зараз ті, хто раніше не приділяв цим рослинам уваги, зізнаються, що їхні погляди змінилися. Зі мною зв'язуються школи, щоб я провів з їх учнями заняття про природу в місті», – розповів Прессек журналісту The Guardian.
Його проект збігся зі зростанням інтересу до вуличної рослинності у Франції. У 2017 році місцева влада заборонила використання пестицидів на вулицях, в парках і в інших громадських місцях. Завдяки цьому в містах збільшилася кількість дикої рослинності.
Нанесення написів крейдою без дозволу або «законного виправдання» вважається у Великобританії правопорушенням. За порушення цієї заборони загрожує штраф в 2,5 тисячі фунтів.
На захист ботаніків-активістів виступив член ради боро Хакні Джон Берк. «Це абсурд, що написи крейдою з назвами рослин можуть розцінюватися як злочин. Це важливий інструмент для дорослих і дітей. Знання термінів зі світу природи допомагає нам розуміти, любити і захищати цей світ».
У минулому році рада Хакні почав програму зі скорочення використання гербіцидів. Також з'явилися зони, повністю вільні від пестицидів. Таким чином місцева влада планує збільшити біорізноманіття району.
З серпня минулого року через проєкт "Хочу найти" надійшов 3 тис. 081 запит від членів… Читати більше
У столиці з 3 по 6 березня пройде карʼєрний фестиваль JOB EXPO, на якому учасники… Читати більше
Експерти Інституту вивчення війни припускають, що кремль, імовірно, намагається показати, що Китай більше поділяє позицію… Читати більше
На Лиманському напрямку російські окупанти великими силами тиснуть на українських захисників. Проте Сили оборони не… Читати більше
Одним із ключових векторів роботи Кабінету Міністрів залишається посилення самодостатності України. На закупівлю безпілотників уряд… Читати більше
У 2024 році на закупівлі безпілотників у Prozorro уклали угод на 15,4 млрд грн. Це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.