Новини

Столтенберг розповів про головні напрямки розвитку НАТО до 2030 року

У перспективі наступних 10 років розвитку НАТО варто докласти зусиль, щоб зробити Альянс більш потужним у військовому вимірі, більш єдиним політично та більш глобальним у підходах до світових проблем.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє  Укрінформ.

«Перше – нам потрібний потужний військовий Альянс, щоб захистити наші демократії і продовжувати успішно змагатися у більш конкурентному світі. Поки ми фокусуємо увагу на боротьбі з пандемією, загрози нікуди не зникли, скоріше навпаки. Коли ми дивимося у 2030 рік, то маємо продовжувати інвестувати у наші збройні сили та у сучасні військові спроможності. Вони гарантували нам безпеку понад 70 років і роблять це зараз. Безпека – це основа нашої заможності зараз і в майбутньому», – наголосив Столтенберг.

Він зауважив, що військова сила є лише частиною відповіді на питання щодо майбутнього НАТО, адже союзники мають ширше використовувати політичний потенціал та відкрито обговорювати всі проблеми, що впливають на спільну безпеку, навчитися швидко і системно досягати консенсусу.

За словами генсека політичний характер НАТО передбачатиме використання ширшого набору інструментів, військових, невійськових, економічних і дипломатичних. Такий широкий підхід особливо важливий для забезпечення стійкості демократичних суспільств.

Наголошуючи на важливості «глобального» НАТО, Столтенберг зауважив, що саме Альянс на сьогодні залишається єдиною платформою, яка на щоденній основі зводить разом Північну Америку і Європу. За його словами, НАТО пропонує інструменти для відкритої дискусії та широких консультацій, але союзникам потрібно проявити політичну волю, щоб використовувати ці наявні інструменти більш ефективно, у процесі ухвалення рішень та у діях заради спільної безпеки.

Столтенберг також зауважив, що нові явища, такі, як підйом Китаю, створюють зсуви у глобальному балансі сил та посилюють міжнародну конкуренцію. Це підштовхує НАТО до більш глобальних підходів з урахуванням того, що Альянс має 30 союзників з обох сторін Атлантики, об'єднує майже мільярд людей, на країни-союзниці припадає половина військової та економічної потужності світу.

Свіжі дописи

  • Новини

5 головних рішень тижня — підтримка від країн-партнерів та виробництво вітчизняних FPV-дронів

"Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: 🪖 Міноборони запустило ліцензоване… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

В ЮНЕСКО засудили російський ракетний удар по історичному центру Одеси

Міжнародна організація ЮНЕСКО різко засудила ракетний обстріл історичного центру Одеси, що стався 31 січня 2025 року. Об'єкти,… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Колишній прем’єр Франції Атталь очолив парламентську групу дружби з Україною

Габріель Атталь, який недовго обіймав посаду прем’єр-міністра Франції, очолив парламентську групу дружби з Україною. Про… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Американські благодійники у Полтаві відновлять вікна та двері у пошкоджених будинках

Американська благодійна організація GEM разом із програмою Говарда Баффета погодилася у Полтаві відновити вікна і… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

У готелі поблизу центра Львова стався вибух: що відомо

У Львові в готелі поблизу центра міста пролунав вибух, внаслідок чого постраждав чоловік. Про це… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Кількість загиблих від удару рф по багатоповерхівці в Сумах 30 січня зросла до 11: у лікарні помер 18-річний юнак

У Сумах внаслідок ворожого обстрілу 30 січня зросла кількість жертв до 11 осіб: помер у… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.