Новини

Справа МН17: Адвокати наполягають на необхідності зустрітися з обвинуваченим у справі Пулатовим

Захист росіянина Олега Пулатова, який є одним із чотирьох обвинувачених у справі МН17, наполягає на необхідності особистої зустрічі з підзахисним, щоб визначити подальшу позицію у судовому процесі.

Як передає із зали суду кореспондент "Інтерфакс-Україна", така аргументація прозвучала під час першого дня другого блоку судового процесу, який продовжився 8 червня у судовому комплексі Схіпголу (Нідерланди).

Жодного з чотирьох обвинувачених у залі немає. Як відомо, у цій справі як обвинувачені фігурують троє громадян Росії та один українець: Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубінський, Олег Пулатов і Леонід Харченко. Лише Пулатов представлений двома адвокатами з нідерландської фірми.

Відкриваючи засідання, суддя оголосив зміст попередньої сесії. При цьому він наголосив, що на сьогодні триває так зване досудове слухання. Зокрема, у рамках нинішньої сесії буде заслухано захист, а прокурори доповідатимуть про саме розслідування.

Виступаючи, адвокат Пулатова Сабіна тен Дуссхате заявила, що "було б ілюзією" вважати, що за короткий проміжок часу вони зможуть вивчити матеріали всієї справи, розслідування якої зайняло шість років. "Це була ілюзія, що ми вдвох, навіть за допомогою наших асистентів, зможемо наздогнати шестирічне розслідування. Але ми зробили все, що могли", – переконувала вона. Водночас у зв'язку з тим, що саму справу була надано прокуратурою у цифровому форматі, а не на папері, для читання якої було задіяно лише два комп'ютери, прочитати все досьє було просто неможливо. Вона знову повторила, що "було б ілюзією" думати, що "вони наздоженуть слідство".

Крім того, тен Дуссхате констатувала, що через введені через пандемію коронавірусу обмежувальні заходи, у захисту не було можливості спілкуватися зі своїм клієнтом. "9 березня ми не знали, як може змінитися світ", – зазначила вона, нагадавши, що і Нідерланди, і Росія закрили кордони, що "спричинило значні наслідки для захисту". "Ми планували вивчити справу, а потім провести два тижні з Пулатовим для обговорення. Але стало зрозуміло, що це буде неможливо", – сказала вона.

При цьому адвокат наполягала на тому, що обговорювати такі питання з клієнтом ні телефоном, ні інтернетом неможливо. Тен Дуссхате повідомила, що є побоювання бути прослуханим, що "небажано". Крім того, вона відзначила наявність мовних труднощів, оскільки адвокати говорять нідерландською та англійською, а Пулатов – лише російською. "Як наслідок – кожне речення, яке ми говоримо, має бути перекладено на російську, його відповідь – також має буде перекладена. Це набагато простіше робити, якщо ви сидите в одному приміщенні. Неможливо обговорити таку велику справу телефоном або інтернетом із перекладачем – це займе багато часу і коштів, а багато важливих деталей можуть загубитися під час перекладу", – переконувала вона суд.

Адвокат також заявила про важливість побудови довіри між захистом та їхнім клієнтом. "Ми мали поїхати до Росії та провести з ним час. Без цього неможливо побудувати довіру", – зауважила тен Дуссхате.

Крім того, обмежувальні заходи також позбавили можливості захист контактувати з фахівцями та експертами з тим, щоб визначити для себе, які запитання захист хотів би поставити, яких фахівців заслухати і яке провести додаткове розслідування.

Унаслідок перерахованих факторів на сьогодні адвокати не можуть виробити чітку позицію, проте мають намір продовжувати брати участь у суді, заслухавши далі представників прокуратури.

"Ми хотіли б мати більше часу, щоб підготуватися, це не наш захист – це його захист", – наголосила тен Дуссхате.

Крім того, вона назвала низку запитань, які може поставити пізніше, зокрема, чи мають Нідерланди юрисдикцію на проведення розслідування злочину, скоєного на українській території, "де триває війна", чи може Пулатов мати "імунітет учасника бойових дій".

За словами адвоката, все це необхідно обговорювати з їхнім клієнтом. "Без консультацій із ним ми не можемо продовжувати і не можемо визначити, які подальші можливі розслідування будуть в інтересах захисту".

Захист також має намір при особистому спілкуванні з Пулатовим обговорити звукові файли, зокрема, записи телефонних розмов. "Ми хотіли б слухати це з нашим клієнтом, почути його реакцію – чи його це голос, чи може він впізнати і сказати, чий це голос, який сенс мають ті чи інші слова. Ми не знаємо відповіді на ці запитання. Ми не знаємо, чи був правильним переклад", – констатувала адвокат. При цьому тен Дуссхате зазначила, що захист залишає за собою право ставити запитання на пізнішій стадії слухань.

У відповідь представники прокуратури поставили низку запитань. Зокрема, були чи ні взагалі контакти з Пулатовим після введення обмежувальних заходів, чому він вважає, що є небезпека прослуховування їхніх розмов, чи прочитав він короткий виклад самої справи та її файли, які були спеціально переведені на російську мову і як захист бачить продовження розгляду справи у майбутньому.

У зв'язку з цим тен Дуссхате знову повторила, що їм необхідно зустрітися зі своїм клієнтом, однак вони не мають наміру відкладати судові засідання. "Після того, як ми почуємо прокуратуру, ми направимо наші запитання", – підсумувала вона.

Нагадаємо, 8 червня в Нідерландах розпочалася чергова сесія судового процесу у справі щодо збитого над Донбасом літака рейсу МН17, яка триватиме до 3 липня.

Раніше заступник генпрокурора України розповів, чим займеться суд на даному етапі.

Свіжі дописи

  • Новини

Україна та Литва посилюють співпрацю у виробництві дронів, боєприпасів та засобів РЕБ

4 листопада в Києві відбулася зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова, міністра стратегічних галузей промисловості… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Канада відправила Україні систему ППО NASAMS: має прибути до кінця року

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Сторони обговорили підтримку… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Українські підлітки зможуть стати співавторами гайду про їхні права

Молодь може проголосувати за ті права, які вважає важливими для себе. В Україні запустили ініціативу… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Україна та Світовий банк реалізують новий проєкт з підтримки приватного сектору: підписана угода на майже $600 млн

4 листопада керівництво Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України та представники Світового банку підписали фінансові… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

BGV Group Management та SAGA Development уклали угоду про стратегічне партнерство

На початку жовтня 2024 року компанії BGV Group Management та SAGA Development підписали угоду про… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Бербок: Ми збільшуємо гуманітарну допомогу Україні на додаткові 200 млн євро для екстреної зимової підтримки

Німеччина надасть Україні гуманітарну допомогу на 200 мільйонів євро напередодні зими. Про це заявила міністр… Читати більше

Monday November 4th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.