fbpx
Сьогодні
17:32 02 Чер 2020

В Україні існує кадровий голод, і цю проблему має вирішувати вища освіта, – Зеленський на зустрічі з ректорами

Фото ОПУ

Президент Володимир Зеленський зустрівся з керівниками провідних закладів вищої освіти України. Учасники заходу зазначили, що не мали зустрічі з Главою держави в такому форматі з 2005 року, та висловили задоволення зацікавленістю питаннями вищої освіти.

У зустрічі також взяли участь заступник керівника Офісу Президента Юрій Костюк та голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, передає пресслужба ОПУ.

Учасники обговорили питання оптимізації закладів вищої освіти (ЗВО), розширення їхньої фінансової автономії, рівень зарплат викладачів та умови, у яких навчаються студенти.

Глава держави наголосив, що в Україні існує кадровий голод, і цю проблему має вирішувати вища освіта.

"Якщо ми нічого не будемо вирішувати саме з вами, то кадровий голод у країні так і залишиться. Цю проблему держава має вирішувати спільно з вищою освітою", – заявив Президент.

Володимир Зеленський нагадав, що в Україні навчається понад мільйон студентів. Велика частина з них не хоче залишатися на батьківщині. А з тих, хто залишається, багато хто не працює за здобутою спеціальністю.

"Навіщо ви витрачали свій досвід, навіщо держава витрачала свої гроші, якщо ми потім не можемо залучити цих дійсно талановитих студентів?", – звернувся Президент до учасників зустрічі.

Зі свого боку Сергій Бабак заявив, що завдання Комітету з питань освіти, науки та інновацій і парламенту в цілому – створити законодавчі умови для розвитку системи вищої освіти та її подальшої еволюції. Наразі Верховна Рада вже зробила окремі кроки щодо змін у системі фінансування університетів, які стимулюватимуть покращення якості.

В Україні існує кадровий голод, і цю проблему має вирішувати вища освіта

Фото ОПУ

Тепер у контрактах з ректорами будуть з'являтися показники ефективності за певний час і механізми перевірки цих показників.

"Наші плани до кінця 20-го року діляться на дві частини: тактичні плани – це проведення вступної кампанії, і фінансова автономія. У нас є багато планів. Комітет завжди відкритий до співпраці", – зазначив Сергій Бабак.

Очільники провідних ЗВО наголосили на важливому значенні можливостей для розвитку освіти, які дає новий закон про вищу освіту, залученні бізнесу до формування кадрів, створенні механізмів венчурних фондів, фінансуванні стартапів та в цілому на потребі законодавчих ініціатив для перетворення вітчизняної вищої освіти на сучасну, комфортну та успішну.

Зокрема, ректор Харкiвського нацiонального унiверситету iм. В. Каразiна Віль Бакіров зазначив, що ця зустріч є надзвичайно важливою, адже це – меседж усій вертикалі влади та суспільству, що Президент цінує та приділяє належну увагу системі вищої освіти. Віль Бакіров наголосив на важливості програми для підтримки та збереження фізико-математичної та природничої освіти.

Очільники ЗВО також акцентували увагу на важливості розбудови науково-дослідницької інфраструктури, залучення іноземних студентів, розбудови мережі гуртожитків.

На зустрічі були присутні: ректор Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка Леонід Губерський, ректор Київського національного торговельно-економічного університету Анатолій Мазаракі, в. о. президента Національного університету "Києво-Могилянська академія" Василь Ожоган, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев'юк, перший проректор Національного медичного університету ім. Богомольця Юрій Кучин, начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павло Ткачук, ректор Київського національного університету будівництва та архітектури Петро Куліков, ректор Національного авіаційного університету Володимир Ісаєнко, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко, ректор Університету Державної фіскальної служби України Павло Пашко, ректор Національного університету водного господарства та природокористування Віктор Мошинський, ректор Донецького національного університету імені Василя Стуса Роман Гринюк, в. о. ректора Таврійського національного університету ім. Вернадського Володимир Казарін, ректор Донбаської державної машинобудівної академії Віктор Ковальов, ректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Віль Бакіров, проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В'ячеслав Комаров, ректор Національного технічного університету "Дніпровська політехніка" Геннадій Півняк, ректор Одеського національного політехнічного університету Геннадій Оборський, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник, ректор Українського католицького університету Богдан Прах, ректор Запорізького національного університету Микола Фролов, ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський, ректор Сумського державного університету Анатолій Васильєв, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу Євстахій Крижанівський та ректор Національного університету "Острозька академія" Ігор Пасічник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

100 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Зауваження

Без неосвідчених чорноротих промосковсців Україна цвіла б - чому доказ засмічення теми освіти російським тролем з чорним ротом.

2
Негуманітарна думка

"Кадровий голод" - це коли замість здібних клоуни на посадах бо друзі і куми. Але винуваті "ректори" і "освіта"

3
Гість

Великі Васюки серія 2-а. Які живі рішення запропоновано?

4
Точнее не скажешь

Зе-болван со своими клоунами приведет Украину к катастрофе.

5
Гість

Как можно привести к катастрофе то, чего уже давно нет

6
Гість

Як можна коментувати на сайті де нічого нема? Москаль, що забув в Україні? Вали нах.

7
Гість

Тобой место занято, пидор

8
Гість

00:38ну что б ещё «умного» мог высрать своим ртом вышкребок подзаборной жлобыхи, НА хуй иди!

9
Гість

00:26, не можеш не думати про х-ї, москаль-троль? Твої проблеми. Конінгуліс своїй мамаші-алкашці зроби повторно і звали нах з України.

10
Гість

00:04 тебе как видно интересно раз за разом НА хуй ходить, неудачное унылое 💩💩💩ну что поделаешь , если ты из свиноматке ой сраки вылезло, яка маты, таки и уроды

11
СаузБляд - сука

23:58, ні одног окоментаря не пропустив, а "нікому нецікаво". Брихлевий син шльондри уродливої. Приємно тебе ж тут трахати який день на сайті, нагудувати що ти за гімно від гімна чорноротого "висраний" за твоєю російської термінологію аналогу "народження" якщо так можна назвати. А ну ще щось гавкни, дичь.

12
Гість

23:52 сучье гавкающее отродье вылезло опять, типа кому-то интересное унылое 💩💩💩

13
СаузБляд - сука

23:29, гав-гав, недоумок. Нікому нецікаво як у вас на Раші окучуються такі виродки чорнороті як ти.

14
Гість

23:19 свиноматка-дебилка тебя высрала от такого же дебила, бо больше никто и не позарится, а потом плодится вот такой биомусор как ты

15
Гість

23:10, переживаш за конкуренцію тля твоєї російської свиноматки? Дебіл.

16
Гість

22:52 тебе не могу того же пожелать, бо свиноматка твоя не котируется

17
Гість

22:44, Посилай свою мамашу на панель, зайда хамлива.

18
Гість

22:12👉🖕НА работу пшло!

19
Гість

22:03, "у сраку" тебе чекає гомопартнер на Росії. Не приставай підар-с.

20
Гість

21:38.... твои мечты..... тебе в сраку😂😂😂😂пидор патриотичный)))

21
Гість

Тебе на Росію через мене не пускають? Твій гомопартнер на Росії чекає тебе, а ти все тут "під-в" шукаєш. Чорнорота потвора промосковська.

22
Гість

Ну вот такие тролли и пытаются привести в угоду своим чужеродным кремлёвским хазяевам, чтобы не было того, что им так поперёк горла стоит.)) А значит таки есть, если кремлеботы так упорото и здесь усердствуют меняя маски.)) Значит, что была, есть и будет, несмотря ни на бестолковую власть, ни на мародёров олигархов, ни на таких кремлеботов!))

23
Гість

Ну вот зачем кремлю убогое украинское образование и не только кремлю, а вообще оно нигде не котируется

24
Гість

01:45 сразу видно какая тупорылая манда тебя высрала , иди НА работу, НА хуй

25
Гість

1:23, син російської шлюхи, чого рознервувався? Тобі ж подобається коли твою мамашу попускають, сам приходиш за цим кожен день.

26
Гість

00:39 однозначно тебе и трёх слов много, хватит трёх букв , на ХУЙ иди имбицил , высраный жирной тупой алкоголичкой

27
Гість

00:28, беззмістовни троль, іди нах. Невдаха більше декліької слів нездатний написати, син шлюхи однозначно.

28
Гість

23:53 НА хую твоё ПМЖ

29
СаузБляд - сука

23:26, так ти ж і придумав. Ну й дебіл-москаль. Пішов на х*й. Що ти можеш мати до людей за людей говорити? Умора, бля. Нах пшел.

30
Гість

23:20такую Х.йню мог только придумать только тот, кто сам через это прошёл, т.е. ты через сраку родился, так что ты особенный( долбоеб) и с людьми себя не сравнивай, вонючка

31
Гість

23:12, тебе в дитистві свиня потоптала і на тебе насрала, москаль? Тепер среш на сайтах українських пустими образами гавкотнею на людей.

32
Гість

22:54 нах твоя свиноматка -жлобыха ходит, потом дебилов как ты высерает

33
Гість

22:48, кожен допис відкоментував троль вонючий промосковський і "кто на тебя реагирует". Пшел нах, брехливий син шлюхи.

34
Гість

22:14 тупорылое, кто на тебя , вонючку , реагирует, сиди само в своей привычной среде 💩💩💩

35
Гість

22:03, дегенрат, тобі приємно нюхати мій "пердьож" скільки днів. Ти я бачу любитель. В темі про важливість освіти твій приклад хама-москаля агресивного, який роботу лише тролем знайшов і не може більше речення звязати дуже доречі.

36
Гість

21:39само пернуло шось, само гы-гыкнуло, типичный дегенерат

37
Гість

21:26, наче ти здатен більше щось ніж гавкнути. Дурний мсокаль-троль. Га-га-га. Пшел.

38
Гість

21:16 а больше чем на три буквы ты не заслужило, нах иди!

39
Гість

По чем нанотехнології в Кремлі для російської глубинки? Тобі тролю звідки знати що таке освіта і де як вона "котирується"7 Насмішив своїми "размишленіми" папуга кісельовськмй. Правильно писати навчись більше 5-ти слів з трьома матами і гавкотнею.

40
константин

Я понимаю что моя писулька это ни чего и всё таки . Крым Донбасс и ещё присоедините кого нибудь.Чего так мелко давайте Африку они тоже бедствуют а мы жиреем день от дня. Надо с нас содрать за не учёбу раза в три больше чем мы платим сейчас. Нормальных слов не то что не хватает у меня их просто нет. Мне седьмой десяток я хочу и помогаю своей внучке и совершенно не имею ни желания ни возможностей всех КОГО ПОПАЛО.. Пусть они докажут что Украина для них это не пустой звук а Родина. Взяли же их родители оружие и воюют за рашку . Да они приезжают учатся на шару и отваливают обратно при этом ехидно хихикая. Да пусть учатся но общих основаниях. А бесплатно на Украине должны учиться украинцы а не кто попало. Украинцы с Донбасса и Крыма давно уже живут рядом с нами и мы им рады и сочувствуем. Но не жалеем они жалости не просят а презирают. Заканчивайте этот цирк вы всех нас позорите со своими соплями..

41
Гість

НА украине высшее образование не о чем , а в правительстве кадровый голод точно, научились только бюджет пилить хорошо.

42
Гість

На Росії так добре і все таке розвинуте, а ти все до нас лізеш? Дебіл напевно.

43
Гість

Дебилы тебя сделали, речь идёт об украинском образовании в данном случае, но это не про тебя, от стада не отставай

44
Гість

Завидуєш, недоразвитий москаль? У Путіна проси дати тобі вищу освіту, я лише послати можу хама-москаля. Іди нах син шлюхи.

45
Гість

01:47 ги-ги видно твоя жлобыха свиноматочная под забором делала, имбицила и высрала, а шо ещё может получиться у тупой манды

46
Гість

1:24, син шлюхи, не переживай на х*ю для твоєї мамаші-алкашки місце знайдеться і в АТУ тебе чекають в ополченії давно, а то ти такий грозний в інтернетах аж жах бере. Ги-ги.

47
Гість

00:49на ХУЮ твоя свиноматочная жлобиха сидит и дебилов для АТу высерает

48
Гість

00:29, нецікава біографія твої папа-мамка уродів. Не приписуй іншим. Іди нах, москаль.

49
Гість

23:55никчема твою свиноматку трахнул, долбоеб и появился

50
СаузБляд - сука

23:37, смачного копрофаг промосковський. Радісно ти так плямкаєш своє гімно беззмістовної гавкотні. Нікчема.

51
Гість

23:21само высралось, само погавкало, само и сожрало💩💩💩😂😂😂

52
Гість

22:51, пшел нах, гавкаючи троль. У втоїх коментах одна лайка. Гав-гав.

53
Гість

22:16 проблемы у тебя, озабоченное, вышкребок шавки мабудь, бо все время шось гав-гавкает

54
Гість

22:07, нецікаві проблеми твого народження і не приписуй їх комусь в інтернеті. Гав-гав, недоразвите хамло промосковське.

55
Гість

НА хуй твоя жлобыха свиноматочная сходила и тебя из жопы высрала, поэтому ты такой особенный, свидомый

56
Гість

Судячи по тобі, то і НА росії взагалі ніякої освіти вже немає. Та що тобі до того, постійний тут кремлівський тролль зі своїм "НА", ховаючись під різними іменами, розповсюджуючи тільки спам, та все одно - нутро те саме. Хоч і старий вже, та розуму так і не придбав.)) Нема що далі навіть і коментувати. Не забудь ще знову розкритися, посилаючи кудись, бо ти ж без цього ні як, хоч і маски змінюєш.))

57
Гість

А шо тебе вообще до образования? Своё быдло в АТу отправляй

58
Гість

Путін з твоїм рускім міром спитає тебе обовязково перед відправкою твого бидла промосковського під кулі і гармати нашого АТО. Тупий москаль до неможливості.

59
Гість

01:49 вытащи ХУЙ со рта, а то уже заговариваешься, уебище

60
Гість

1:27, ти помиляєшся, дебільні дописи у тебе з трьох слів два мати і гав гав на людей "бо не рускіє". Відповідно дебіл - це ти.

61
Гість

00:51 ну конечно только такие как ты через свидомую манду выходят с дебильными рожами и напрочь отсутствующим интеллектом

62
Гість

00:30, не всі на світ зявляються як ти, чорноротий син промосковської шльондри.

63
Гість

23:56 твоя свиноматка отсосала и тебя выплюнула

64
СаузБляд - сука

23:41, дурачка включив. Твоє звдання троля прийти на україснький сайт і обгавкувати людей. Ну і отримує за це твоя шлюха-мамаша. Соси недоумок.

65
Гість

23:24 людей не вижу, видно только гавкучую шавку, мабудь тебе сука высрала, шо ты все время повторяешь гав-гав, НА ПМЖ иди НА хуй и там Гав-гавкай

66
Гість

23:14, ні, урод - це ти, бо ображаєш незнайомих людей за незгоду з тезами кісельова і Путіном. Я народився не під забором і не робили мене під забором. Незважаючи що ти народився під забором, ти мав вибір бути людиною чи ні, але т ивибрав бути промосковською сукою. Тому ідеш нах. Гав-гав.

67
Гість

22:55 урод ты, бо уроды тебя под забором сделали

68
Гість

22:10, жаль ти і твої промосковські виплодки поки живі. Взаємно, москаль-урод.

69
Гість

21:42 твою скотню убили те, за которых ты скакало, тупое быдло, жаль тебе не прибили, на одного тупорылого меньше бы было

70
Гість

21:30, донецькі бандюки в Київ прийшли з війною убивати протестувальників. Російські війська і сепари з війною пішли у рим і на Донбас убивати українців і кара ще чекає свого часу, як і пяту колону в Україні до відповіді.

71
Гість

Ваше АТО пришло на Донбасс с войной, сами там и подохнут, кара найдёт своих хероев

72

ЕЛОП! На этой задрыпаной украине больше всего евросоюза выпускается идиотов с высшим образованием ,а работают по специальности единицы! И кроме взяток давать там не чему полезному не учат! Если десятая часть этих студентов знает таблицу умножения то и хорошо! На приеме у доктора расказываю про болзнь она в смартфоне ищет чем эту болезнь лечат!

73
Гість

Москаль безграмонтий розбирається в українські освіті. Смішно до сліз.

74
Гість

Так дебилам , как ты, всегда смешно без причины

75
Гість

Впенвнеий що без причини? Спробуй щераз перечитай написане вще. Га-га. Дурко промосковський.

76
Гість

01:50 сходи к своей дебилке-свиноматке, пусть расскажет как весело тебя через жопу высерала

77
Гість

1:30, гав-гав, син шлюхи. Не спиняйся. Повесили ще трохи.

78
Гість

00:52 нечего тебе зеркало винить и кому-то завидовать , яка маты, таки и диты дебилы , жлобские высерки жлобыхи придорожной)

79
Гість

00:34, урод - це ти, чорноротий москаль. Не забувай. Ну відповідно шлюха твоя уродка.

80
Гість

23:25твоя супа добегалась, уродов наплодила

81
Гість

23:16, такими словами суку свою на панель відправляй. Пшел непотріб.

82
Гість

22:56 а где дебильное гы-гы, НА работу иди НА хуй!

83
Гість

22:12, пішов нах троль-нікчема.

84
Гість

Что там читать, что ты долбоеб, и так видно, гы-гы, га-га, ну типичное тупое рыло)

85
Евгений

У нас нет высшего образоыания. Все вузы хуже пту. Пту хоть специальность дают, а в типа вузах типа проффессора только умеют деньги брать.

86
Гість

Не суди всіх студентів однаково. Не Європа, але й не Росія з "водка і Путін" замісь освіти. Українці досить здібні і теоретично підковані.

87
Гість

Ну если как ты пидковани 😂😂😂😂😂😂не дай бог заболеть например, или ребёнка к такому педагогу-долбоебу отдать, жах!!!!

88
Гість

Віддавай свого виплодка у "ДНР" кому хочеш. У чому складність?

89
Гість

02:16 НА работу иди НА хуй вместе со своей свиноматкой, на большее ума нет

90
Гість

1:32, це було про твій образ життя, троля-невдахи, приклад найгіршої антиморальної роботи у світі і його наслідки. Пшел.

91
Гість

00:54 свой образ жизни оставь себе и своему жлобячему кодлу, кто чем кого заплюет, это ваше типичное 💩

92
Гість

00:47, наче комусь твій жаль нікчеми кінченого потрібен. Умора. Заплюй писок своєї мамаші своєю гнилою спермою за засмічення світу таким непотребом чорноротим як ти.

93
Гість

23:58твою свиноматочную жлобыху не жаль, ещё непотриб для АТу наплодит, на большее ж ума нет, раз дебилов, как ты высерает

94
Гість

23:58 тебя твоя сучка свинорылая и высрала для АТу иди НА хуй

95
СаузБляд - сука

23:18, ні, дегенерат промосковський, оприходували - це твою суку-мамашу, яку чомусь тобі не жаль, і зробили для гармат і куль наших в АТО. Нах пшел непотріб.

96
Гість

22:57чмо тупорылое твою свиноматку оприходовал и недоразвитое получилось, как раз для АТу

97
Гість

22:13, виплодка твого Путіна відправить куди захоче, а нас немає вибору убивати таких як ти чи ні захищаючись від руского міру підвалів і катувань. Тобі все ясно, чмо тупориле?

98
Гість

Вышкребки-это ты и твой весь кугутский род, мясо пушечное для АТу, быдлота

99
Sirko Ukr

У нас не кадровий голод, у нас голодні кадри. Нові поїдуть за старими при сьогоднішній "ціновій" політиці)))) Дати потрібно зарплату кадрам і вони з"являться дивним чином))

100
Зауваження

З суддями трюк "підвищення зарплат" неспрацював. Попит створити і умови мотивації здобувати кваліфікацію, а не імітацію відповідними "кадрами" якщо брати глобально.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: