Зібрали все, що треба знати пасажирам: коли запускаються основні напрямки, чи введуть додаткові рейси на найближчі свята і що потрібно, щоб потрапити до вагону.
Як розповів РБК-Україна речник "Укрзалізниці" Сергій Щур, першим запустять поїзд "Інтерсіті +" за маршрутом Київ-Костянтинівка. Він відправиться з вокзалу "Київ-Пасажирський" у понеділок, 1 червня, о 06:12.
Загалом цього дня на південь, центр та схід України вирушать 29 поїздів.
Рейси обрані виходячи з того, як регіони виходили на другий етап ослаблення карантину з відновленням перевезень.
Ситуація з коронавірусом в західних областях відклала запуск транспорту в цьому напрямку на кілька днів.
Ужгород, Івано-Франківськ, Хмельницький та Ковель приймуть шість поїздів далекого прямування тільки з 4 червня.
Але частина західних регіонів у ці дні зовсім без залізничних перевезень не залишиться – приміські електрички запускають Тернопіль, Івано-Франківськ та Хмельницький. Загалом 1 червня на маршрути вийдуть понад 200 таких поїздів у 10 областях України.
В самій "Укрзалізниці" на питання про терміни запуску інших маршрутів в проблемні регіони послалися на Кабінет міністрів та відсутність рішень місцевих комісій з надзвичайних ситуацій. Від позиції уряду так само залежить відновлення міжнародних рейсів.
Цього тижня відкрився продаж квитків через електронний сервіс УЗ і в касах. Вже тут на пасажирів чекають перші обмеження.
Через карантинні заходи доступно тільки 50% місць у вагонах класу "купе" і "люкс" (не більше двох осіб), а також у поїздах "Інтерсіті", де пасажирів будуть розсаджувати в шаховому порядку.
Загальні та плацкартні вагони поки не вийдуть з депо, оскільки в них складніше забезпечити дистанцію між пасажирами. Спікер "Укрзалізниці" Сергій Щур запевнив, що ситуацію регулярно моніторитимуть, інструкція щодо роботі плацкартів очікується далі.
Обмежений перелік маршрутів і відсутність бюджетних варіантів, по всій видимості, позначиться на заповненість навіть запропонованих 50% місць.
На 1 червня все ще можна купити квитки на усі заявлені поїзди, у тому числі на такі популярні напрямки:
При цьому на дати перед довгими вихідними на Трійцю вільних місць помітно менше.
Втім, продаж за кілька діб відкрито не на всі анонсовані поїзда, а рішення про додавання нових складів можуть прийматися щодня.
Що стосується чуток про можливе підвищення цін на квитки, то ще минулого тижня міністр інфраструктури Владислав Криклій виключив таку можливість.
Про те, що карантин ще не закінчився, нагадають при посадці і під час самої поїздки. Щоб потрапити до вагону, необхідно:
Пасажирам рекомендують по можливості не пересуватися всередині поїзда, окріп можна буде отримати лише у свій посуд, а від продажу кави і чаю взагалі тимчасово відмовилися.
У кожному вагоні пообіцяли встановити санітайзер, а провідники щогодини мають робити прибирання.
Сам рухомий склад перед відправленням буде проходити посилену дезінфекцію, а постільна білизна – додаткову обробку.
Також біля залізничних кас на вокзалах нанесено розмітку для дотримання дистанції в чергах. Крім того, по гучномовцю будуть нагадувати правила перебування в приміщеннях вокзалів.
Що стосується приміських електричок, то як в них будуть контролювати 50% заповненості – поки не зрозуміло. Оскільки частина пасажирів купує квитки вже у вагоні.
Відновлення автобусних і залізничних перевезень поряд з внутрішніми перельотами відповідають першому етапу плану Міністерства інфраструктури, який оприлюднили в середині травня.
На другому – запустять 100% приміських електричок і всі поїзди, крім сезонних.
Вони курсуватимуть вже на третьому етапі разом з міжнародними.
У будь-якому випадку нинішня динаміка поширення коронавірусу говорить про те, що "Укрзалізниця" буде нарощувати пасажиропотік.
Компанія заявляє, що готова гнучко реагувати на попит і призначати поїзди на більш популярні дати і напрямки.
Зокрема, вже з 1 червня купити квиток можна буде за 90 днів до дати відправлення.
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Ассортимент рынка твердотопливного отопительного оборудования состоит, преимущественно, из буржуек. Покупателям представлена чугунная буржуйка и модели… Читати більше
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.