Про це повідомив заступник голови МВС Антона Геращенка у Facebook.
"1 червня в 00:01 запрацюють перші 50 відеокамер системи автоматичної фото-і відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Камери встановлені в Києві та на автомагістралях Київської області виключно в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками", – сказано в повідомленні.
Геращенко уточнив, що надалі відеокамери будуть встановлюватися по всій Україні – на автомагістралях за рахунок держави, в містах і ВІДГ за рахунок місцевих бюджетів.
Заступник голови МВС зазначив, що вже в цьому році система фіксуватиме проїзд на заборонний сигнал, порушення правил зупинки, стоянки, а також їзда по смузі громадського транспорту, тротуарах або виїзд на смугу зустрічного руху.
Геращенко наголосив, що приблизно 40% смертельних ДТП викликано саме перевищенням швидкості, а з 1991 року на автодорогах України загинуло понад 175 тис. чоловік.
За інформацією Антона Геращенка, порушенням є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год (плюс 2 км/год – додатковий бонус на похибку вимірювального приладу "Каскад").
Розмір штрафу становить 255 гривень у разі перевищення швидкості руху більш ніж на 20 км/год, але не більше 50 км/год, і 510 гривень за перевищення швидкості руху більш ніж на 50 км/год. Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання ухвали.
До відповідальності за перевищення швидкості можуть залучити:
Про факт фіксації порушення можна дізнатися:
Постанова може виноситися без участі особи, яка притягається до відповідальності, та надсилається порушнику поштою протягом 3 днів з дати винесення.
Оскаржити постанову можна протягом 10 днів з дати вступу постанови в законну силу.
Постанова набирає законної сили:
Особа звільняється від адміністративної відповідальності:
Штраф необхідно сплатити протягом 30 днів з дати вступу постанови в законну силу.
Якщо штраф своєчасно не сплачений, запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче виробництво – на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.
Реквізити для сплати штрафу за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі, відрізняються від реквізитів, які встановлені для штрафів, що накладаються працівниками патрульної поліції за порушення ПДР. Казначейством відкрито єдиний рахунок для оплати штрафів автофиксации. Реквізити для сплати штрафу є в кожному постанові і вони вказані в відривною квитанцією. Додатково вони будуть опубліковані на офіційних сайтах МВС або Нацполіції.
Прилади автофіксації можуть фіксувати транспортні засоби, на які нанесена плівка з властивостями спотворення зображення номерного знака або сітка.
Зазначимо, старт системи автоматичної фотовідеофіксації дорожнього руху, раніше запланований на 1 травня, був відкладений до закінчення дії суворих карантинних обмежень.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.