fbpx
Сьогодні
13:28 30 Тра 2020

З 1 червня водіям почнуть надсилати "листи щастя": як сплатити штраф

З 1 червня в Києві та на автомагістралях Київщини почнуть роботу перші 50 камер, які будуть фіксувати порушення ПДР. У перший час в автоматичному режимі будуть фіксуватися тільки факти перевищення швидкості.

Про це повідомив заступник голови МВС Антона Геращенка у Facebook.

"1 червня в 00:01 запрацюють перші 50 відеокамер системи автоматичної фото-і відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Камери встановлені в Києві та на автомагістралях Київської області виключно в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками", – сказано в повідомленні.

Геращенко уточнив, що надалі відеокамери будуть встановлюватися по всій Україні – на автомагістралях за рахунок держави, в містах і ВІДГ за рахунок місцевих бюджетів.

Заступник голови МВС зазначив, що вже в цьому році система фіксуватиме проїзд на заборонний сигнал, порушення правил зупинки, стоянки, а також їзда по смузі громадського транспорту, тротуарах або виїзд на смугу зустрічного руху.

Геращенко наголосив, що приблизно 40% смертельних ДТП викликано саме перевищенням швидкості, а з 1991 року на автодорогах України загинуло понад 175 тис. чоловік.

За інформацією Антона Геращенка, порушенням є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год (плюс 2 км/год – додатковий бонус на похибку вимірювального приладу "Каскад").

Розмір штрафу становить 255 гривень у разі перевищення швидкості руху більш ніж на 20 км/год, але не більше 50 км/год, і 510 гривень за перевищення швидкості руху більш ніж на 50 км/год. Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання ухвали.

До відповідальності за перевищення швидкості можуть залучити:

  • власника транспортного засобу або користувача, вказаного власником в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів;
  • керівника юридичної особи, або визначену ним відповідальну посадову особу;
  • особа, яка ввезла авто на територію України.

Про факт фіксації порушення можна дізнатися:

  • за допомогою СМС-повідомлень або електронної пошти, якщо подано відповідну заяву до МВС;
  • на офіційних сайтах МВС або Нацполіції в мережі Інтернет;
  • від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
  • від представників органів Держприкордонслужби, які вручають постанову при перетині кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстроване за її межами.

Постанова може виноситися без участі особи, яка притягається до відповідальності, та надсилається порушнику поштою протягом 3 днів з дати винесення.

Оскаржити постанову можна протягом 10 днів з дати вступу постанови в законну силу.

Постанова набирає законної сили:

  • з дня її отримання;
  • з дня відмови про отримання;
  • з дня повернення поштового відправлення, якщо Ви не отримали надіслану постанова
  • якщо вручається прикордонником, то в день вручення.

Особа звільняється від адміністративної відповідальності:

  • якщо протягом 20 днів з дати отримання ухвали особа надала документ про те, що транспортний засіб або номерні знаки вибули з її законного володіння внаслідок протиправних дій (викрадення, розкрадання);
  • якщо особа, яка фактично керувала транспортним засобом, протягом 20 днів сплатила штраф та надала заяву в Нацполіцію про визнання факту правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності.

Штраф необхідно сплатити протягом 30 днів з дати вступу постанови в законну силу.

Якщо штраф своєчасно не сплачений, запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче виробництво – на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.

Реквізити для сплати штрафу за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі, відрізняються від реквізитів, які встановлені для штрафів, що накладаються працівниками патрульної поліції за порушення ПДР. Казначейством відкрито єдиний рахунок для оплати штрафів автофиксации. Реквізити для сплати штрафу є в кожному постанові і вони вказані в відривною квитанцією. Додатково вони будуть опубліковані на офіційних сайтах МВС або Нацполіції.

Прилади автофіксації можуть фіксувати транспортні засоби, на які нанесена плівка з властивостями спотворення зображення номерного знака або сітка.

Зазначимо, старт системи автоматичної фотовідеофіксації дорожнього руху, раніше запланований на 1 травня, був відкладений до закінчення дії суворих карантинних обмежень.

Рубрика:
Авто

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: