У Німеччині посол гостро відповів на пропозиції припинити санкції проти РФ за окупацію Крима
Посол України у Німеччині Андрій Мельник розкритикував міністра землі Бранденбург з питань Європи Катрін Ланґе (СДПН), яка днями вимагала припинення санкцій проти Росії, накладених у 2014 році після анексії Криму.
Про це інформує "Укрінформ".
"У Берліні ми запровадили дуже чітку схему, яка працює як швейцарський годинник: кожен німецький політик, який робить заяви, що йдуть усупереч національним інтересам України, одразу ж отримує від Посольства рішучу відсіч завдяки важкій артилерії — впливовим німецьким ЗМІ", – зазначив посол.
Особливо "жорстко доводиться опускати на грішну землю тих, хто недолуго заграє із Росією", зазначив Мельник.
"Ця тактика завжди спрацьовує, адже ніхто з німецьких політиків не любить жорсткої публічної критики на свою адресу. Вони надзвичайно чутливо і болісно реагують на такі недипломатичні медійні наїзди, особливо на передових шпальтах провідних газет", – зауважив посол.
Він підкреслив, що такі інформприводи дають українській дипмісії змогу просунути у суспільному просторі Німеччини стратегічно важливі для України меседжі, насамперед щодо отримання від Берліна перспективи членства України в Євросоюзі.
Ланґе у своїй статті для Märkische Allgemeine Zeitung зазначила, що стосунки між ЄС і Росією "забуксували" і є "незадовільними", що "накладені санкції шкодять Росії та Німеччині, а з іншого боку — не допомагають Криму", отже сенсу в них немає.
Український посол назвав такі висловлювання політика "безвідповідальними" і "такими, що викликають здивування".
У тій самій газеті він заявив, що висловлювання пані Ланґе "завдає удару в спину Федеральному уряду Німеччини, якому українці дуже вдячні, а також усім партнерам в ЄС, які солідарно запровадили ці каральні заходи проти Кремля".
"Санкції проти Росії є єдиним ефективним засобом політичного тиску, щоб запобігти набагато масштабнішій війні та примусити господаря Кремля сидіти за столом переговорів", – наголосив посол.
І додав: "Всі ті політики, які ставлять під сумнів економічні санкції, керуючись суто популістськими мотивами, автоматично виступають за військовий сценарій розв'язання конфлікту".
Мельник висловив сподівання, що це "не той варіант, якому надає перевагу німецька соціал-демократія".
Посол також нагадав, що санкції проти Росії були введені як солідарна реакція Німеччини та всіх країн ЄС на кричущі порушення міжнародного права та воєнні злочини Путіна. Він додав, що українцям хотілося б жорсткіших каральних заходів щодо Москви, проте цього не вдалося реалізувати з політичних причин.