Через глобальне потепління Антарктида поступово зеленіє: фото
На континенті розвивається нова екосистема
Біологи з Кембриджського університету і Британської антарктичної служби протягом 6 років проводили дослідження, вивчаючи водорості, які покривають поверхню Антарктиди. Вчені припускають, що в майбутньому мікроскопічні водорості покриють весь континент через глобальне потепління.
У деяких районах Антарктиди одноклітинні життєві форми настільки щільні, що сніг стає яскраво-зеленого кольору, і їх можна вже побачити з космосу.
Щорічне підвищення температур і рівня забруднення створює сприятливі умови для цвітіння водоростей, даючи при цьому джерело живлення інших видів. А це згодом призведе до утворення абсолютно нової екосистеми на планеті.
Експерти виявили, що водорості утворили тісні зв'язки з крихітними грибковими спорами і бактеріями.
"Це спільнота може потенційно сформувати нові місця проживання. Це початок нової екосистеми", – розповів Метт Дейві з Кембриджського університету.
Так, вчені знайшли 1 679 окремих зелених плям, які в сукупності займають площу 1,9 кв. кілометра і викидають близько 479 тонн вуглецю на рік. Це еквівалентно викидам від 875 000 автомобільних поїздок. Хоча в глобальному масштабі цього занадто мало, щоб сильно вплинути на вуглецевий баланс планети.
В основному зелені плями водоростей були відкриті на півночі Антарктиди, де температура зростає екстремально швидко останні кілька років.