Причина насправді криється у проблемах із газовим обладнанням або надто низькому тиску в розподільній мережі. Таке пояснення оприлюднили на сайті "Нафтогазу України".
У компанії наголосили, що в магістральному газопроводі газ рухається під великим тиском –1,2-7,5 МПа. Далі з цієї великої труби він потрапляє до труб меншого діаметра – розподільних мереж. Відповідно, знижується й тиск газу – до 0,005-1,2 МПа. Від розподільних мереж газ потрапляє до підвідних газопроводів зі зниженням тиску до 0,0007-0,005 МПа. Якщо тиск нижче норми, то якість горіння газу погіршується.
"Весь газ, який видобувається та імпортується, опиняється в одній трубопровідній системі. Спочатку це великий магістральний газопровід, далі – розподільні мережі, а потім – підвідні газопроводи (ті труби, якими газ доставляється до будинків споживачів)", – розповіли у компанії.
"До цих мереж потрапляє лише газ із певними фізико-хімічними властивостями. Якість газу на відповідність вимогам держстандарту перевіряють 65 атестованих лабораторій по всій території України. Також визначається середня теплота згоряння газу в кожному регіоні. Тому газ поганої якості не може потрапити до магістрального газопроводу", – переконані в "Нафтогазі України".
Відтак, у разі виникнення проблем із газопостачанням там українцям порадили звертатися до служби газу за номером 104.
Підсумовуючи, у "Нафтогазі України" нагадали, що впродовж уже кількох років обговорюється можливість запровадження обліку газу в енергетичних одиницях. У компанії наголосили, що це дозволить рахувати не обсяги спожитого ресурсу, а його калорійність.
"Така система обліку поширена в європейських країнах. Такий підхід до обліку також допоможе врегулювати питання так званих теплових коефіцієнтів", – зазначається у повідомленні.
У ніч на 24 листопада російські загарбники атакували Україну 73 ударними БпЛА типу Shahed та… Читати більше
У Кривому Розі понад 130 тисяч абонентів залишилися без тепла через аварійну ситуацію: без опалення… Читати більше
У неділю, 24 листопада, в Румунії розпочався перший тур виборів Про це інформує Рубрика, посилаючись… Читати більше
Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше
Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше
У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.