Про це йдеться в дослідженні Інституту масової інформації, який проаналізував статистику сторінок Зеленського у Facebook та Instagram з 1 січня 2019 року до 30 квітня 2020 року.
У середньому одне відео в цій соцмережі дивилися 433 тисячі користувачів (назвімо цей показник FB0).
Усе дослідження можна умовно розділити на три періоди, як зображено на діаграмі: "жовтий", "зелений" та "червоний".
1. "Жовтий". Січень-березень 2019 року. Це час президентської виборчої кампанії до першого туру включно.
Протягом цього етапу відео Зеленського збирало аудиторію, близьку до FB0. А сам Володимир активно викладав пости: загалом 39 відео з рекордом у січні – 18 відео.
На цьому тлі значно виділяється відео від 7 березня 2019-го, яке подивилися 2,8 млн глядачів. У ньому кандидат заявив про прослуховування його офісу та підготовку проти нього кримінальних справ.
2. "Зелений". Квітень 2019 – лютий 2020 року. Це час другого туру та перших місяців президентства. Цей етап можна поділити на три частини.
Перша – квітень 2019-го, коли країна готувалася до другого туру, а потім очікувала його офіційних результатів. Цей місяць став рекордним щодо загальної кількості переглядів відео. 15 відеопостів Зеленського отримали 13,2 млн переглядів (у середньому – 881 тисяча).
Друга – травень-вересень 2019-го, коли спершу Зеленський заступав на посаду й ознайомлювався зі станом справ, а потім "Зе-команда" те саме робила в парламенті та уряді. Протягом цих місяців Зеленський публікує значно менше відео у Facebook – лише 13, з показниками переглядів вищими за FB0. У травні й вересні Зеленський виклав лише по одному відео за місяць, кожне подивилося 1 млн користувачів.
Третя – жовтень 2019-го – лютий 2020-го: нова влада займається вже реальними справами і аж до перших значних проблем у команді Зеленського. Протягом цього часу середні перегляди відео менші за FB0 та спостерігається тенденція до поступового зменшення аудиторії.
3. "Червоний". Березень-квітень 2020-го. Період пандемії COVID-19. Зеленський починає активніше записувати відеозвернення, а показники переглядів падають значно нижче за FB0. Дійшло до того, що у квітні кожне відео дивилися в середньому на 315 тисяч осіб менше за FB0.
В Instagram Зеленський втратив ще більше. Загалом у цій соцмережі він розмістив 107 відео за увесь період дослідження. Усі вони зібрані на діаграмі.
У середньому в Instagram одне відео від Зеленського дивилися 2,4 млн користувачів (назвімо цей показник IG0). Середні показники для кожного місяця показано в діаграмі.
В Instagram Зеленського найбільшу аудиторію зібрало відео від 3 квітня 2019-го зі зверненням до Петра Порошенка щодо дебатів на стадіоні – 14,8 млн переглядів.
В іншому тенденції в Instagram Зеленського схожі з Facebook. Найактивніше він викладав відео у "жовтій зоні", загалом – 43. Далі у квітні 2019-го – 15 відео, наступний, "зелений" період – затишшя (11 відео за п'ять місяців), і активний "червоний" період – по дев'ять відео в березні та квітні 2020-го.
А от з переглядами відео в Instagram є одна відмінність від Facebook: середня аудиторія відео в "червоній" зоні більша, ніж у "жовтій". У Facebook – навпаки. Але так само у квітні 2020-го відео Зеленського в Instagram збирають значно менше переглядів за IG0. Різниця становить 663 тисячі.
Якщо ж згадати, що в найкращі місяці "зеленого" періоду президент збирав у Instagram більш ніж 4 млн глядачів, то рахунок втрат іде аж до 3 млн.
З початком в Україні карантину, який пов'язаний з поширенням коронавірусу, Зеленський почав регулярно записувати відеозвернення. Але якщо перше звернення на Facebook-сторінці Зеленського 13 березня подивилося 786 тисяч осіб, то 20 березня вчетверо менше – 194 тисячі.
На Facebook-сторінці Офісу президента падіння учетверо зафіксовано дещо пізніше: 23 березня супроти 13 березня – 408 тисяч і 1 млн 600 тисяч переглядів відповідно.
Далі падіння продовжилося на обох Facebook-сторінках і досягло 10-кратного показника.
В Instagram ситуація із "серіалом" відеозвернень Зеленського не така провальна. Хоча й тут втрата аудиторії визначається в мільйонах.
Якщо перші звернення збирали 4-4,1 млн, то останнє в 2,7 раза менше – 1,5 млн. Проте в абсолютних числах це виглядає значно гірше – 2,5 млн осіб.
Під час дослідження була виявлена ще одна тенденція. Поступово кількість "home"-відео зменшувалася. Під останніми автор розуміє ті записи, які здійснювалися непрофесійно, переважно на звичайний телефон, зокрема і в режимі селфі.
Якщо в січні 2019-го зафіксовано найбільше "home"-відео – 14, то за останні чотири місяці Зеленський не зробив жодної подібної публікації. Тепер він надає перевагу офіційним зверненням та професійним зйомкам.
Окремо було проаналізовано, чи не пов'язана тенденція до зменшення аудиторії відеоконтенту соцмереж Зеленського з тим, що він відійшов від "home"-відео до "офіціозу". Ця теорія не знайшла підтвердження. Якщо у Facebook у середньому більше переглядів збирали ролики з "home"-відео, то в Instagram – "офіціоз".
Данія на поточний рік вже зарезервувала 135 мільйонів євро для подальших закупівель за "данською моделлю",… Читати більше
Сполучені Штати Америки виділяють Україні новий пакет військової допомоги на 500 млн доларів. Про це… Читати більше
Президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні у форматі "Рамштайн" заявив, що Україна робить… Читати більше
Армія російської федерації 9 січня завдала авіаудару по Херсону. Внаслідок ворожої атаки є влучання і… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський 9 січня прибув на військову базу Рамштайн у Німеччині, де візьме… Читати більше
У найближчі місяці великий багатоквартирний будинок в місті Тростянець на Сумщині буде забезпечений теплом з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.