fbpx
Сьогодні 06/06/2020 11:17
08:50 12 Тра 2020

"Лікарі без кордонів" надають медичну допомогу на дому та проводять тренінги для медпрацівників у відповідь на COVID-19 в Україні

Міжнародна медична гуманітарна організація "Лікарі без кордонів"/Médecins Sans Frontières (MSF) відкрила нові місії у відповідь на COVID-19 у Донецькій та Житомирській областях. Організація надає медичну допомогу на дому поблизу лінії зіткнення, а також майже 170 медпрацівників в обох областях вже пройшли тренінги щодо правильного використання засобів індивідуального захисту, інфекційного контролю, потоку хворих – медичного сортування, обстеження та ізоляції, а також щодо поводження з відходами. Окрім цього, на "гарячій лінії" гуманітарної організації надається безкоштовна та конфіденційна психологічна допомога. 

У Мар'їнському районі Донецької області, дві з трьох мобільних команд "Лікарів без кордонів" відвідують людей, у яких сімейні лікарі вже визначили підозру на COVID-19. Організація забезпечує відстеження контактів, обстеження, а також лікування на дому людям з легкими симптомами, щоб запобігти перевантаженню у закладах охорони здоров'я. 

"Наші мобільні команди надають допомогу близько 20 людям за день – не лише в ізольованих та сільських громадах, а й у міських центрах. Вони проводять попередню діагностику і за необхідності беруть зразки. Людей, які потребують госпіталізації, направляють до найближчих лікарень", – пояснює Ірма Данієлян, координатор проекту "Лікарів без кордонів" у Донецькій області

Потреби в психологічній підтримці серед людей на сході України і до цього були високими внаслідок багаторічного конфлікту, причому профілактичні заходи, пов'язані з COVID-19, такі як карантин удома, можуть спричинити додатковий стрес і тривогу. Щоб допомогти населенню впоратися з цією ситуацією, MSF надає психологічну підтримку через конфіденційну "гарячу лінію", доступну у Мар'їнському та Волноваському районах.

У Житомирській області робота зосереджена на зміцненні потенціалу медпрацівників за допомогою тренінгів та психологічної підтримки. 

"Ми відвідали близько третини закладів, призначених для лікування хворих на COVID-19 у Житомирській області. Медичні працівники досить мотивовані, незважаючи на труднощі, з якими стикаються при лікуванні пацієнтів. Але реалізація заходів інфекційного контролю все ще залишається на низькому рівні, як і раціональне використання засобів індивідуального захисту. Наприклад, якщо медпрацівники не знають, як одягати та знімати засоби індивідуального захисту, або як належним чином облаштувати зони для обстеження, сортування та ізоляції, вони можуть самі заразитися, заразити один одного та заразити пацієнтів в інших зонах лікарні", – розповіла Марве Дука, медичний референт проекту "Лікарів без кордонів".

Разом з пандемією COVID-19 існують й інші медичні потреби. Пріоритетом є забезпечення продовження лікування для всіх пацієнтів, особливо для тих, у кого є інфекційні чи хронічні захворювання, оскільки такі хворі знаходяться в групі підвищеного ризику в разі зараження COVID-19. 

"Лікарі без кордонів" допомагають людям в Житомирській області побороти туберкульоз із множинною лікарською стійкістю: майже 170 пацієнтів проходять лікування, і організація як і раніше продовжує набирати в свою програму лікування в середньому по чотири пацієнта на тиждень. Хворим пропонується психологічна підтримка переважно по телефону. Пацієнти, які живуть з гепатитом С, в Миколаївській області отримали препарати на період оголошеного карантину. Також продовжують передавати препарати місцевим програмам по лікуванню ВІЛ в Сєвєродонецьку Луганської області для лікування ряду інфекцій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: