Про це йдеться у відкритому листі Супрун до міністра Максима Степанова.
"Ці кошти потрібно використовувати тільки для тих 300+ закладів, які зазнали фінансових втрат, тому що не були готові до оплати реально наданих ними послуг. У тому числі частини закладів протитуберкульозної служби, психіатричних установ, однопрофільних лікарень (шкірно-венерологічних, ендокринних, інфекційних), малопотужних багатопрофільних лікарень тощо", – заявила Супрун.
Ця субсидія має бути короткостроковою (3-6 місяців) і виключно цільовою – тільки на реорганізацію.
"У більшості випадків закривати лікарні не доведеться. Незважаючи на поширені "страшилки", більшість закладів будуть об'єднані з потужнішими багатопрофільними лікарнями. Більшість персоналу не буде скорочено, а переведено на роботу в ці установи. Іноді цей перехід буде навіть не фізичним, а в документах – лікар залишиться працювати на своєму робочому місці", – вважає Супрун.
Вона передбачає, що частина медиків не захоче переходити в іншу лікарню, а частина піде на пенсію. Їм можна буде виділити разову компенсацію за рахунок цієї субсидії.
Основний спротив Супрун очікує від "десятків головних лікарів".
"В основному це будуть люди, винуваті в занедбаному стані цих 300+ лікарень. Вони організують проти вас серйозну боротьбу, оголошуватимуть голодування, писатимуть листи президенту, лякатимуть медиків масовими звільненнями, а пацієнтів тим, що залишаться без допомоги. Адже вони вважають свої лікарні своєї "вотчиною", з якої мають право збирати данину", – написала Супрун.
Вона впевнена, що до кінця року більшість цих "проблемних" лікарень можна буде об'єднати з більш потужними медичними і вони зможуть отримувати більше грошей від Національної служби здоров'я і поступово стануть фінансово успішними.
"Це буде непростий шлях. Вас очікує серйозна боротьба за бюджет. Ви відчуєте опір частини так званої "медичної еліти", як місцевої, так і національної. Але сподіваюся, що коли ви погоджувалися очолити таку непросту галузь, як медицина, у вас не було ілюзій з цього приводу. Ви знали, що галузь потребує не разових, а системних змін, які будуть важкими, але обов'язково дадуть результат з часом. І ви, безумовно, були готові до непопулярних рішень заради якісних послуг для пацієнтів і цивілізованих умов роботи для медиків", – написала Супрун.
Вона впевнена, що з медичною реформою все гаразд, а всі проблеми пов'язані з неправильною підготовкою до неї.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський привіз на конференцію консерваторів CPAC у США іранський "шахед". Цей дрон-камікадзе… Читати більше
21 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із реєстру індустріальних парків України.… Читати більше
До третьої річниці повномасштабного вторгнення російської федерації 23 лютого у Львові вшанують пам’ять усіх полеглих… Читати більше
З 27 лютого «Укрзалізниця» запускає перший дитячий вагон у міжнародному сполученні — у складі поїзда… Читати більше
До третьої річниці повномасштабного вторгнення рф консульство України в Салоніках, Федерація грецьких товариств України та… Читати більше
Соціологи зафіксували різке зростання рейтингу Володимира Зеленського останнім часом. Як і раніше, його випереджає Валерій… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.