Новини

У “Чесно” заявили, що справа Стерненка може виявитися для Венедіктової першою й останньою

У силовиків зараз немає можливості та бажання "укатати в асфальт" громадянське суспільство й опозицію. Якщо ж таке почне відбуватися, зокрема, у випадку справи одесита Сергія Стерненка, то це призведе до небажаних для влади наслідків, оскільки на його підтримку здатні об'єднатися цілком різнорідні середовища.

Про це ексголова Секретаріату президента Віктора Ющенка, співзасновник руху "Чесно" Олег Рибачук заявив в етері програми "Студія Захід" з Антоном Борковським, яка 9 травня 2020 року вийшла на Еспресо.

"Нема такого відчуття, як за тих "космонавтів", які були раніше, які готові були розчавити будь-кого. Зовсім немає. Так, інколи вискочить якийсь там спецпризначенець і потім його кудись ховають, бо він поламав камеру журналісту. Але немає відчуття у мене і я знаю, що немає такої можливості у силовиків, укатати нас в асфальт. Саме основне – щоб що? Вже силовики навчені не раз – як тільки вони починають виконувати команди якихось самодурів, то з ними ж потім стається те, що стається", – зазначив він.

Виключенням є, за словами Рибачука, ситуація з новою генеральною прокуроркою Іриною Венедіктовою та справою Стерненка.

"Я побачив, що у дев'яти містах пройшли попереджувальні акції. Але в чому для влади небезпека? Ці люди – а там дуже різноманітна публіка, там є люди, які не сумісні, й не потрібно казати, як раніше, "ці люди ніколи не об'єднаються" – їм не потрібно якось об'єднуватися, вони характерні тим, що у них голі нерви, вони можуть піти з голими руками на спецзагін "Беркуту" і той відступить. Тому що у цих людей є ця віра і правда, і їх реально не залякати", – вважає він.

До того ж, додав Рибачук, багато хто з активних громадян випадок зі Стерненком зараз "переносить на себе".

"І тому справа Стерненка для Венедіктової може бути першою й останньою. Вона й зашла на цю посаду не зовсім кошерно. Вже було негативне сприйняття її. Потім усі ці ексадвокати Януковича. Але то таке, бо ось тут, якщо буде спроба зробити теж саме, що й з людьми, які начебто причетні до вбивства Шеремета, а це знакові речі, таке не можна буде проштовхнути", – наголосив політик.

"Мені абсолютно зрозуміло, що ані по Шеремету, ані по Стерненку у влади немає жодних шансів виграти це й намагатися продати цей вирок як легітимний, а мало того, що основне, залякати інших. Спроба це зробити призведе до зворотньої реакції", – підсумував Рибачук.

Нагадаємо, Венедіктова приймала у себе вдову Кузнецова, який загинув внаслідок нападу на Стерненка.

До цього Венедіктова запевняла, що підозра одеському активісту Сергію Стерненку, який смертельно поранив нападника, буде оголошена. Питання полягає лише у кваліфікації: вбивство чи вбивство при перевищенні меж необхідної оборони.

Свіжі дописи

  • Новини

“Час закрутити гайки”: Британія оголосила про найбільший пакет санкцій проти рф

Про запровадження найбільшого пакета санкцій проти російської федерації оголосила Велика Британія: заходи спрямовані на посилення… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Зеленський відреагував на наймасованішу атаку російських безпілотників рф з початку великої війни

Напередодні третьої річниці повномасштабної війни російська федерація здійснила наймасштабнішу атаку на Україну, застосувавши рекордну кількість… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна відбулася акція на на підтримку України

У суботу 22 лютого у столиці США Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна з нагоди третьої річниці… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Ми не повинні дозволити росії перемогти Україну: президент Польщі після зустрічі з главою Білого дому

У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Тисячі артснарядів та продуктових наборів: Естонія передала Україні нову військову допомогу

Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Пентагоні спростували заяву Трампа щодо виділення Сполученими Штатами допомоги Україні $350 млрд

Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.