fbpx
Сьогодні 31/05/2020 15:51
22:29 10 Тра 2020

Степанов розповів, чому пологи в Україні не можуть бути безкоштовними

Фото Reuters

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов пояснив, що пологи в Україні не можуть бути повністю безкоштовними через велику кількість ускладнень та нюансів у кожному конкретному випадку.

Про це він заявив в інтерв'ю ТСН.ua, зазначивши, що визначення "безкоштовні пологи" мало б означати, що жінка народжує і не сплачує нічого, незалежно від її стану, складності, наявності патологій чи ускладнень.

Не було б також і неформальних платежів лікарю.

"А Ви впевнені, що в такому разі, з огляду на те, що платня залишається на рівні 7-8 тисяч гривень, то жодних неформальних платежів не буде,бо ці тарифи не передбачають якогось там суттєвого збільшення платні на пологах. Я не впевнений, що таке може бути. Чи не так?" – зазначив Степанов.

Крім того, за його словами, тарифом у 8136 гривень 3 копійки, визначеним у рамках медреформи, були прирівняні всі без виключення пологи, за умови, що жінки будуть народжувати виключно фізіологічно.

"Але життя інше – часом бувають патологічні пологи, купа різних діагнозів, коли треба рятувати жінку і малюка, що народився, інколи буває кесареве, і багато-багато інших речей. І це набагато більше коштує, ніж 8136 гривень 3 копійки. Таке життя", – наголосив міністр.

Також Степанов наголосив на нерентабельності зазначеного тарифу для таких закладів як перинатальні центри, оскільки там більшість пологів зазвичай патологічні.

"Скажімо, у Київському перинатальному центрі репродуктивної медицини минулого року близько 70% пологів були патологічними. В перинатальному центрі в Дніпрі 2537 пологів були патологічними (тобто з різними ускладненнями), і близько 1260 пологів – фізіологічні. В лікарів немає жодного шансу вижити, якщо залишатися в цій системі координат і не казати породіллям, що їм потрібно придбати ще якісь ліки. Вони не зможуть собі це дозволити, бо вони не вкладаються в ці тарифи", – наголосив міністр, вказавши на несправедливість розрахунків.

"От кому спало на думку, що в нас всі без винятку жінки від 1 квітня народжуватимуть суто фізіологічно?!" – додав він.

Також Степанов розкритикував роботу попередниць Супрун та Скалецької.

Раніше він заявив, що закриття тубдиспансерів – це плюс 20% хворих на туберкульоз через рік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

9 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

Навіщо такого взагалі народили безкоштовно в свій час, щоб зараз отаке пропагувало драти гроші з усіх породіль, а потім та ж держава прийде і забере вже гову дорослу дитину безкоштовно для своїх потреб чи в армію, чи ще кудись.

2

Типа если оплатят роды, то пусть забирают в армию? Ведь заплатили за ребенка?)))

3
Гість

Так готову дитину всі державні органи намагаються отримати собі безкоштовно, та експлуатувати на свій розсуд, а потім так само безкоштовно, ще і заразити черговою пандемією від державницької недолугості. А в час такої демографічної кризи, мабуть перш за все, треба було би в державних медичних закладах зробити всі пологи і їх наслідки саме безкоштовними.

4

Особенно смешит, когда все президенты и меры что-то там п*дят про "давайте рожайте". По сути это, давайте нам налогоплательщиков, чтобы мы могли платить пенсии. А хр*н вам! Не рожайте лишь бы рожать! Думайте наперед о том, какое место отведено вашему ребенку под солнцем и попытайтесь это место пригреть сами. На государство надеяться - лишь разочароваться.

5
Вікінг Пришта

Ще одно корумповане падло, поки ще не зашкварене.

6
Гість

Це не справедливо вони хочуть щоб народжуваність збільшилася а в багатьох людей немає грошей щоб заплатити за роди

7
Гість

Т

8

У министра все в порядке с математикой? В сумму 8500 заложены и здоровые роды, и кесарево, и маммография грудных желез; колоноскопия, цистоскопия и бронхоскопия; медицинская помощь при остром мозговом инсульте, при остром инфаркте миокарда, психиатрическая помощь и др. Десятки пакетов.

И что каждой женщине оказывают весь набор услуг? Вовсе нет!

Известно, что по регионам мимо кассы, когда все покупают родители, здоровые роды стоят от 3000 грн. То есть, медицинскому учреждению остается ~ 5000 грн. И куда они направляются? Пусть будет, как в страховой компании: на 100 человеках сэкономили, оплатили 1 тяжелый случай.

А такие заявления сверху, что роды не могут быть бесплатными, лишь подогревают аппетиты врачей.

У вас там в министерстве все дома? То в карнтин запрещают выходить на улицу чисто для устрашения, то запрещают отцам заходить в роддом. Ведь и ежу понятно, что если муж болеет, то и жена тоже. Никакого здравого смысла в таких запретах нет, а нарушения прав роженниц есть.

Отношение во время ведения беременности ужасное! Лишний вопрос нельзя задать. Не прописывают витамин Д, йод, не назначают анализ на ферритин и кальций. А когда мы с женой пошли на консультацию перед зачатием, на нас смотрели, как бараны на новые ворота. Хотя везде и всюду пропагандируется сначала пройти обследование, а потом делать ребенка. Еще до карантина, на УЗИ отцов не пускали, чтобы никто не смотрел им в затылок и не мешал бы работать. Плохому танцору сами знаете, что мешает работать...

Врачи, это для вас ненавистная работа! А для людей - это важнейшей событие в жизни. Так не может быть! Так не должно быть! Услуги - это когда тебе делают все, чтобы был хорошим конечный результат. Это когда даже уборщица должна остановиться от своих прямых обязанностей мытья окон и показать тебе твой номер в гостинице, чтобы клиент чувствовал, что его тут ценят и уважают. Иначе клиент уйдет

9
Гість

От і вони хочуть, щоб як у готелі: платіть і будете мати!😃

Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: