Новини

У зображеннях про карантин, поширених МОЗ, знайшли сексизм

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) через неофіційний канал відомства розіслало ілюстрації про карантин, в яких вбачають ґендерні стереотипи.

Так, постери 3 та 4 травня оприлюднили у Telegram-каналі «Коронавірус_інфо».

На одній з картинок, стилізованій під листівку української художниці Євгенії Гапчинської, зображена жінка в масці, рукавичках та зі шваброю і напис: «Дезінфікую оселю, роблю вологе прибирання щодня».

На іншій — чоловік, який сидить за ноутбуком, у білій сорочці. На зображенні написано: «Нарешті є час закінчити онлайн-курси».

Цей канал є волонтерським проєктом про коронавірус в Україні, верифікованим МОЗ. Поширені зображення, де помітили сексизм, «підписані» відомством та Інститутом когнітивного моделювання.

У коментарі кампанії проти сексизму «Повага» інфографіки прокоментувала доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» та гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини Тамара Марценюк. Вона зазначила, що попри позитивну мету соціальної реклами, ілюстрації пропагують поширені гендерні стереотипи.

«Прикро, але зображення саме жінки як такої, яка здійснює вологе прибирання, а чоловіка, який у той час займається онлайн навчанням — це усталені гендерні стереотипи, які варто було б підважувати, а не поширювати», — пояснила експертка.

За її словами, в українському суспільстві жінки зіштовхуються з подвійним навантаженням, адже окрім оплачуваної праці здійснюють непропорційно велику частку неоплачуваної хатньої й доглядової праці.

«Відповідно через брак такого ресурсу як час жінки зазвичай не можуть собі дозволити проходити онлайн-курси й займатися самоосвітою. А ця соціальна реклама якраз підтримує такий несправедливий розподіл гендерних ролей, замість того, аби, навпаки, використати карантин як можливість зазначити, що у скрутний час варто підтримувати одні одних і справедливо розподіляти хатню роботою», — додала Марценюк.

На думку експертки, державні органи повинні дотримуватися міжнародних зобов'язань України й вітчизняного законодавства: «Від креативної соціальної реклами хочеться розмаїтих нестереотипних ідей, а не відтворення сексизму».

Зі свого боку, координаторка кампанії «Жінки проти пандемії» Центру прав людини ZMINA Ірина Виртосу також вказує, що такі малюнки транслюють ґендерні стереотипи та є вкрай недоречними щодо тих умов, в яких через пандемію опинилися жінки.

«Традиційно, історично, як ми не назвемо, але саме на жінок збільшилося навантаження з хатньої праці, догляду за літніми батьками, онлайн-навчання дітей тощо. В умовах карантину більшість родин вимушена була обирати, хто поступиться своєю роботою заради родини. І якщо «традиційно» жінки отримували меншу зарплату, то під час економічної кризи родина ухвалюватиме рішення про збереження вищого доходу, а отже, найчастіше жінкам доведеться переходити на «гнучкіший графік» або й узагалі звільнятися», — зауважила експертка.

Свіжі дописи

  • Новини

Американські благодійники у Полтаві відновлять вікна та двері у пошкоджених будинках

Американська благодійна організація GEM разом із програмою Говарда Баффета погодилася у Полтаві відновити вікна і… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

У готелі поблизу центра Львова стався вибух: що відомо

У Львові в готелі поблизу центра міста пролунав вибух, внаслідок чого постраждав чоловік. Про це… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Кількість загиблих від удару рф по багатоповерхівці в Сумах 30 січня зросла до 11: у лікарні помер 18-річний юнак

У Сумах внаслідок ворожого обстрілу 30 січня зросла кількість жертв до 11 осіб: помер у… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Українські полярники показали красу антарктичної гори, розташованої поблизу станції

Гора Демарія є одна з найбільш мальовничих вершин Антарктиди, яка знаходиться всього за 8 км… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

У Державній архівній службі презентували оригінальний рукопис Тараса Шевченка, написаний у 1838 році

Вірш Тараса Шевченка "Думка" ("Нащо мені чорні брови…"), який він написав у 1838 році, презентували… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Україна не програє війну, якщо ми допоможемо стати їй сильнішою, – Генсек НАТО

Країни Північноатлантичного Альянсу повинні готуватися до війни та більше витрачати на оборону, інакше російська федерація… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.