fbpx
Сьогодні
13:21 06 Тра 2020

У Міненерго пояснили, чому зменшують виробництво атомної енергії

Фото unsplash.com

У разі, якби держава не переглянула енергетичний баланс та не зменшила обсяги виробництва атомної енергії, на ринку виникнув би надлишок енергії, за який довелося б заплатити 4 мільярди гривень на рік.

Про це повідомила виконувачка обов'язків міністра енергетики та захисту довкілля України Ольга Буславець під час круглого столу.

«Ми повинні розуміти — якщо ми не зменшуємо виробництво атомної енергії, ми повинні сплачувати і за атомну генерацію, яка була б надлишковою та створювала небаланси в енергосистемі, і одночасно платити за обмеження виробництва з відновлюваних джерел. Орієнтовна ціна таких рішень — це додаткові 4 млрд гривень за невідпущену виробниками з ВДЕ електричну енергію», — повідомила Буславець.

За її словами, наразі в енергосистемі України — найбільша криза за всю новітню історію. Генеруючі електростанції виробляють надлишок електроенергії, бо її споживання впало на 9%. Маневрові електростанції навпаки відчувають дефіцит. Як наслідок, всі генеруючі потужності працюють у збиток.

При цьому, в Україні зростає кількість «зелених» електростанцій, у яких держава зобов'язана викуповувати електроенергію за підвищеними тарифами.

«При диспетчеризації генеруючих потужностей оператор системи передачі має надавати перевагу виробникам, які використовують альтернативні джерела енергії. Крім того, вартість електричної енергії, не відпущеної таким виробником у результаті виконання команди оператора системи передачі, має бути відшкодована за встановленим йому «зеленим» тарифом», — пояснюють у Міненерго.

Нагадаємо, що зростання частки «зеленої» енергетики зі збереженням чинної моделі розрахунків за «зеленим» тарифом створює дисбаланси на енергоринку. Держава наразі вже не має достатньо коштів для того, аби у повній мірі розрахуватися за своїми зобов'язаннями перед інвесторами, що збудували сонячні та вітрові електростанції.

Тому напередодні в уряді затвердили оновлений енергобаланс, у якому передбачили менші обсяги виробництва атомної енергії на користь «зеленої». Також у Міненерго запропонували заборонити введення в експлуатацію нових сонячних та вітрових електростанцій.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: