Новини

Криза енергетики: уряд очікує, що інвестори погодяться знизити “зелений тариф” для альтернативної енертетики

Міністерство енергетики та захисту довкілля України завершує роботу над меморандумом про взаєморозуміння з інвесторами, які збудували сонячні та вітрові електростанції в Україні. Там очікують, що інвестори погодяться добровільно відмовитися продавати електрику за одним з найвищих у Європі тарифів.

Про це повідомляють у пресслужбі Міненерго.

У меморандумі з інвесторами закріплять добровільне зниження «зеленого» тарифу, а його підписання має сприяти розв'язанню кризи в енергосистемі України.

«Це необхідно для того, щоб без арбітражів зафіксувати ті показники, про які ми домовимося, вирішити ключові проблеми у сфері відновлюваної енергетики та зберегти при цьому імідж інвестиційно-привабливої країни», — повідомила виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець.

Виробництво ж, зокрема «зеленими» електростанціями, зростає. При цьому держава зобов'язалася викуповувати вироблену ними енергію, а уразі, якщо не зробить цього, то компенсовувати кожен кіловат за «зеленим» тарифом.

«Ми маємо справу з найбільшою кризою в енергетичній галузі за всю новітню історію української енергетики. У нас повна економічна, фізична та паливна розбалансованість галузі. У ситуації, що склалася, на жаль, немає простих рішень», — повідомила Буславець.

У Міненерго зазначають, що наразі споживання електрики в Україні впало через падіння промисловості, теплу зиму та карантин.

Разом з цим, в Україні продовжують встановлювати «зелені» електростанції, електрику яких держава зобов'язана викуповувати за підвищеними тарифами. Так, за підрахунками Міненерго, лише за останні 6 місяців таких електростанцій встановили на загальну потужність 2,4 гігавата, а від початку 2019 року потужність «зеленої» енергетики України зросла у 3,7 раза.

Балансувати перепади у споживанні, які виникають протягом доби, держава навпаки не може, бо балансуючих потужностей стало менше. Через безсніжну зиму та суху весну рівень води у річках рекордно впав, а потужність гідроелектростанцій знизилася до найнижчого показника в історії — 4 303 мільйонів кіловат-годин.

Негативно на енергетичну ситуацію вплинув й імпорт електроенергії з Білорусі та Росії. Як наслідок, у державі існує надлишок потужностей з виробництва електроенергії, брак потужностей із балансування енергосистеми, всі електростанції наразі працюють у збиток.

У Міненерго пояснили, чому зменшують виробництво атомної енергії.

Свіжі дописи

  • Новини

У Львові відкрили перший в Україні центр рекрутингу 38-ї окремої бригади морської піхоти

У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У найближчі два роки в Україні буде впроваджено “Систему управління багатоквартирними будинками”: рішення Уряду

Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Ізраїль погодився на припинення вогню з “Хезболлою” у Лівані

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Україна не заперечує щодо проведення ексгумацій жертв Волинської трагедії: Сікорський після зустрічі з Сибігою

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У Великій Британії помер найстаріший чоловік у світі – 112-річний Джон Альфред Тіннісвуд

У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Канцлер Австрії запропонував Трампу свою країну як майданчик для мирних переговорів між Україною та рф

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.