Про це вона розповіла в інтерв'ю LB.ua.
"Дуже багато факторів. По-перше, це кількість вірусу, яка потрапила в організм. Якщо багато – то з більшою ймовірністю виникає "цитокіновий шторм", коли дуже швидко наростає вся симптоматика, розвивається дихальна недостатність, виникає пневмонія, як правило, двобічна, полісегментарна, важка. Такі хворі надходять вже киснезалежними і, як правило, одразу в реанімацію", – зазначила Антоненко.
Також, за йїї словами, має значення вік, оскільки віковий хворий найчастіше має "хронічні супутні захворювання, які ускладнюють перебіг будь-якого іншого захворювання".
"Але сам по собі вік не є вирішальним. Ми зіткнулися з тим, що на початку спалаху до нас надходили молоді хворі – 36-48 років. І, на жаль, в нас померли два пацієнта такого віку. Один з них мав цукровий діабет і артеріальну гіпертензію.
Ці двоє молодих хворих, які померли, надійшли до лікарні пізно. Вони розраховували, напевно, що перележать вдома, пролікуються. Їх спостерігали вдома лікарі, була антибактеріальна терапія. Але їм не вимірювали рівень кисню в крові, і коли вони на другий тиждень хвороби надійшли до нас, рівень кисню був вже 50 при нормі 99-100. 50 – це коли людина вже майже не дихає. В нас навіть не було вибору, чи підключати їх до ШВЛ. А коли терапія на ШВЛ виявилася неефективною, то підключили до апарату ЕКМО. Але, на жаль, врятувати їх не вдалося", – продовжила лікарка.
Вона закликала усіх громадян, які зараз, під час пандемії коронавірусу, помічають у себе високу температуру або ускладнене дихання "негайно викликати "швидку".
"Не чекати. Чим швидше такий пацієнт потрапить в стаціонар, тим вищі шанси на одужання", – наголосила Антоненка.
При цьому Covid-19, згідно її власними клінічними спостереженнями, характеризується тим, що у хворих цією хворобою "чомусь немає "золотої середини".
"Або люди з високою температурою і у важкому стані намагаються лікуватися вдома. Або люди з температурою 37 біжать до своїх сімейних лікарів, або напряму до нас, стоять в черзі, вимагають протестувати на коронавірус і покласти в лікарню. Ми тут на початку спалаху спостерігали невелику паніку, черга з машин "швидкої" стояла майже до Бессарабки (площа неподалік від лікарні – ред.)", – підсумувала лікарка.
Також вона розповіла, що в Олександрівській лікарні останні кілька днів виписується з інфекційного відділення більше людей, ніж надходить.
За її словами, в інфекційному відділенні для лікування хворих на коронавірус виділили 100 ліжок, ще тиждень тому вони всі були заповнені. Станом на 29 квітня вільними залишаються вже більше 30 ліжок.
"Минулого тижня це було 100%, 86-88 хворих лежало в інфекційному корпусі. Станом на сьогодні (29 квітня – ред.) це 69 чоловік, у нас є вільні місця. Ми виписуємо по 18 хворих на добу, а надходження останні 2-3 доби – до 10 хворих. У реанімації перебуває 5 хворих, вони киснезалежні, але не на ШВЛ і не на ЭКМО", – розповіла Антоненко.
Головний лікар зазначила, що 13 лікарів з інфекційного відділення лікарні перехворіли на коронавірус в легкій формі, у них спостерігалася температура 37.2 — 37.5.
У цілому на позитивний перебіг хвороби, за її словами, впливає як кількість інфекції, що потрапила в організм (цитокіновий шторм), так і наявність інших супутніх хвороб. Так, два пацієнти молодого віку померли, у одного з них був цукровий діабет, у другого – артеріальна гіпертензія.
"На сьогодні є дуже багато теорій, що це за пневмонія. Що це не зовсім та пневмонія, яку ми звикли лікувати, що це руйнування еритроцитів і гемоглобіну, що це така гемічна гіпоксія. І при розвитку хвороби є тромбування, а також мікротромбування. Ми бачимо на КТ так звану картину "матового скла". Вона майже завжди двостороння. І після часто залишається фіброз. Думаю, трохи пізніше медицина чітко скаже, що відбувається з хворими, і механізм. Але при такому положенні, при такому ураженні легенів вже ШВЛ не допомагає. Допомагає ЕКМО – це світовий досвід. А наш досвід з ЕКМО негативний. Хоча у нас було тільки двоє хворих на апараті ЕКМО. На щастя, тільки двоє пацієнтів були такі важкі, що ми не змогли їх врятувати", – зазначила лікар.
Антоненко також зауважила, що друга хвиля коронавірусної інфекції може бути восени, при цьому контагіозність COVID-19 більше, ніж при грипі типу А.
Зазначимо, що майже 20% усіх виявлених випадків – в Україні на коронавірус захворіло вже понад 2,3 тис. медиків.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.