#залишайсявдома: Вчителі та батьки школярів встановили національний рекорд

Більше 10 тисяч, а саме — 10 019 людей одночасно були учасниками пятиденної онлайн-(не)конференції для батьківства та вчительства «Антикризовий національний онлайн-EdCamp 2020». Вона стала наймасштабнішою освітньою онлайн-подією в історії України, свідчать представники Національного реєстру рекордів України.

Подія відбувалася у дистанційному режимі: спікери та слухачі знаходяться по домівках, дотримуючись правил карантину. Але відстань не завадила їм ділитися знаннями та отримувати актуальну, корисну та важливу інформацію. Загалом, за 5 днів онлайн-EdCamp'у відбулося 80 689 підключень до сесій та лекцій. Було проведено лекцій та сесій загальною кількістю 55 годин від 65 спікерів у 5 напрямках: дистанційна освіта, освітня політика, фізичне здоров'я і психологічна стійкість, фінансові та правові виклики, педагогіка партнерства.

Крім українців, до події долучилися люди з 22 країн: Австрія, Білорусь, В'єтнам, Грузія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сінгапур, Сполучене Королівство, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Угорщина, Франція, Швеція.

«Більшість педагогів вперше зіткнулися з необхідністю навчати дистанційно, без підготовки й напрацювань. Щодо актуальності події ми не мали жодного сумніву. Вже за першу добу реєстрацію ми отримали 4000 заявок на участь, а анонсну публікацію на Facebook поширили більше тисячі людей, — пояснює голова ГО EdCamp Ukraine, радник міністра освіти і науки України Олександр Елькін. — Усі розуміли, що лише досвід участі у такому онлайн-навчанні, користування вебінарними кімнатами, додатками для смартфонів, проходження онлайн-квестів — неабиякий досвід для багатьох. Все це вони зможуть самі використовувати у роботі з дітьми. Дехто до цього моменту не знав, як залучати до навчання месенджери, соціальні мережі, навіть електронну пошту. Крім того, в них, як і у всіх українців, було безліч питань: як зміниться наше економічне становище? як не втратити здоровий глузд в умовах ізоляції? як узагалі зміниться світ після пандемії і як нам адаптуватися до цих змін? Вчителям та вчителькам, і батькам теж потрібна підтримка від всіх нас».

Нагадаємо, команда EdCamp Ukraine підготувала захід за рекордні два тижні, коли стало зрозуміло, що вчительство у нових умовах потребує інформації, порад та підтримки. Гасло заходу «Тримай п'ять, освіто» походить саме від бажання бути поряд, хоча б на відстані, пояснюють організатори. EdCamp Ukraine — найбільша вчительська спільнота України з-понад 25 000 учасників та учасниць і друга у світі — вже п'ять років збирає вчительство на національних (не)конференціях у Харкові та регіональних «міні-едкемпах».

Вперше на заходах EdCamp Ukraine у якості повноцінних учасників були запрошені батьки. Бо саме вони сьогодні стали головними партнерами освітян у навчанні. Організатори називають онлайн-EdCamp 2020 місцем, де відбулася консолідація знань і зусиль педагогів, батьків, представників/-ць МОН та інших органів влади, українського та іноземного експертних кіл, практично всіх авторитетних педагогічних та батьківських спільнот, бізнесу.  

Про необхідність такої підтримки свідчить і активність лекційних чатів (де під кожною сесією з'являються тисячі коментарів), і кількість переглядів записів сесій на YouTube.

Під час онлайн-EdCamp'у до українських освітян звернулися:

Окрім зірок з інших країн, у заході взяли участь спікерки та спікери з України Марія Єфросиніна, Ольга Руднєва, Слава Фролова, Олександр Педан, Наталія Мосейчук, Тарас Тополя. Владу та експертне коло представляли т. в.о. міністра науки й освіти Любомира Мандзій та колишня міністерка Лілія Гриневич, голова комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді України Сергій Бабак та його заступник Сергій Колебошин; перший освітній омбудсмен України Сергій Горбачов. Своє звернення записала й перша леді України Олена Зеленська.

Магістральним партнером проєкту виступив Фонд народонаселення ООН в Україні. Події надали державну підтримку Міністерство освіти і науки України, Український інститут розвитку освіти, Освітній омбудсмен України. Захід підтримали постачальники рішень для дистанційної освіти Microsoft, Lenovo, EdPro і Raccoon Gang.  

Свіжі дописи

  • Новини

На тлі можливої реорганізації сайт USAID припинив роботу

Сайт Агенції Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, що займається невійськовою допомогою іншим країнам, припинив… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Генштаб оприлюднив мапи боїв: на фронті відбулося 110 бойових зіткнень з ворогом

На фронті минулої доби, 1 лютого, було зафіксовано 110 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Окупанти випустили по Україні пів сотні дронів: майже всі з них не досягли своїх цілей

У ніч проти 2 лютого війська рф атакували Україну 55 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Членство в НАТО є “найдешевшим” варіантом для союзників: Зеленський щодо вступу України до Алянсу

Членство в НАТО залишається одним із ключових елементів безпеки для України, а 800-тисячна українська армія… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Командувач Сухопутних військ Драпатий закликав до “жорсткої реакції” на вбивства військових ТЦК

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий засудив випадки нападів та вбивств військовослужбовців територіальних центрів комплектування,… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Удар по інтернату у Суджі: Повітряні сили показали траєкторію руху авіаційної бомби

У Повітряних силах ЗСУ показали траєкторією польоту російської керованої авіаційної бомби по Суджі Курської області… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.